Vieną dieną – penkiose seniūnijose

Ketvirtadienio pusdienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė paskyrė dešiniajame Nemuno krante išsidėsčiusių seniūnijų problemoms.

 

Pirmiausia mero automobilis pasuko Raudondvario link. Savivaldybės vadovams labiausiai rūpėjo, kaip vyksta vaikų darželio rekonstrukcijos darbai. Viena statybininkų grupė montavo valgyklos vėdinimo įrangą, kiti darbininkai kieme klojo trinkeles, statė terasas, kuriose vyks edukaciniai renginiai.

„Iki rugsėjo turėtume suspėti“, – patikino merą darželio direktorė Žydrūnė Jankūnienė.

 

Batniavos seniūnija nudžiugino kruopščiai prižiūrima aplinka ir nauja laisvalaikio aikštele, kurioje pramogavo būrelis vaikų. „Sveiki seniūne!”, – Šarūną Pikelį apkabino ant riedučių atskriejusi mergaitė. „Tai pats tikriausias įrodymas, kad seniūnas puikiai dirba ir gerai bendrauja“, – stebėdamas situaciją šypsojosi meras.

 

Energingą seniūną gerbia ne tik vaikai, bet ir visa bendruomenė. Š. Pikelis visada randa nestandartinių sprendimų, originalių idėjų. Bendradarbiaujant su menininkais, Bubių gyvenvietėje suformuota jauki aikštė, kurios centre pastatyta metalinė stela, Virbaliūnuose atsirado įspūdinga šerno skulptūra. Šarūnas dega noru plėsti dviračių trasas, kovoja už gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimą. Jo pastangomis sutvarkyta Paštuvos koplytėlė.

 

Žinoma, seniūnijoje netrūksta ir problemų: čia esama socialinės atskirties, mokykloje mažėja vaikų. Š. Pikelis su meru aptarė, kaip racionaliau panaudoti Bubiuose esančią sporto salę ir aikštyną.

 

Vilkijoje viename pastate įsikūrusios dvi seniūnijos – Vilkijos miesto ir Vilkijos apylinkių. Abiejų seniūnijų vadovai Kazys Bačėnas ir Arūnas Bačiūnas sprendžia panašias problemas. Šią vasarą sparčiai auga žolė, o šienaujami plotai – milžiniški, sunku visur suspėti

 

K.Bačėnas pasakojo, kad žalos pridaro virstantys medžiai. „Neseniai kapinėse nuvirtusi pušis sugadino paminklą, teko žmonėms kompensuoti patirtą žalą“, – guodėsi seniūnas. Vilkijoje vyksta gatvių tvarkymo darbai, gražėja parkas, kuriama vieta renginiams.

 

A.Bačiūnas pabrėžė, kad viena didžiausių Vilkijos apylinkių seniūnijos problemų – prasta kelių būklė: kadaise seniūnijos gyvenvietėse paklotas asfaltas visai baigia ištrupėti.

 

V.Makūnas su R. Černiauskiene pravažiavo Daugėliškių, Purviškių, Palazduonio, kitų atokių kaimų keliais ir įvertino jų būklę. „Manau, kad pirmiausia reikia tiesti asfaltą per gyvenvietes, kur daugiausia žmonių, po to tartis su seniūnaičiais dėl žvyrkelių asfaltavimo eiliškumo“, – kalbėjo meras.

 

Purviškių kaimo bendruomenė „Kadagys“ įsikūrusi patalpose, kurios jau netenkina vietos žmonių poreikių, todėl diskutuota, kaip pagerinti situaciją.

 

Čekiškės seniūnijoje per pastaruosius keletą metų įvyko nemažai pokyčių: renovuota Prano Dovydaičio gimnazija, baigiama statyti laisvalaikio salė, Kauno žydų bendruomenė kartu su Kultūros ministerija ir Kauno rajono savivaldybe mėgina prikelti naujam gyvenimui sinagogą.

 

Opi problema – laikmečio reikalavimų neatitinkanti Čekiškės socialinės globos ir priežiūros namų materialinė bazė.

 

Globos namų direktorius Linas Grigaitis kartu su savivaldybės vadovais svarstė įvairius problemos sprendimo būdus. Vienas jų - įstaigą perkelti į kitas patalpas, kitas – statyti naują pastatą.

 

V. Makūnas pabrėžė, kad socialinių darbuotojų darbas yra labai prasmingas ir reikalingas. Ypatingi mero padėkos žodžiai artėjančio jubiliejaus proga buvo skirti ilgametei įstaigos darbuotojai Laimai Maziliauskienei.

 

V.Makūnas kartu su grupe savivaldybės darbuotojų taip pat aplankė konkurso „Gražiausiai tvarkoma Kauno rajono sodyba“ 2018 m. laureatus Žanną ir Gintautą Kalinauskus. Jaukumu ir ramybe alsuojanti sodyba įsikūrusi Besmerčių kaime, šalia Dubysos esančiame 14 ha sklype. Iš Kazachstano į Lietuvą sugrįžę sutuoktiniai augina keturias dukras. Sodybos šeimininkas jau pradėjo rinkti senovinę techniką, įvairius rakandus ir norėtų čia įkurti nedidelį muziejų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: