Kauno rajone pradėti testuoti švietimo įstaigų darbuotojai

Kauno rajono švietimo įstaigų darbuotojai pradėti tirti greitaisiais serologiniais testais, kurie leis nustatyti, ar asmuo yra sirgęs koronavirusine infekcija.

Pirmąją dieną, trečiadienį, testai buvo atliekami Raudondvaryje. Raudondvario gimnazijoje patikrinti 24 asmenys, Raudondvario lopšelyje - darželyje „Riešutėlis“ – 19, Raudondvario lopšelyje–darželyje „Vyturėlis“ - 16. Visų rezultatai neigiami.

Nei vienam darbuotojui nebuvo nustatytas teigiamas IgM antikūnas, rodantis, kad jis galimai serga koronaviruso infekcija.

Jeigu tyrimo metu nustatomi specifiniai IgG ir IgA klasės antikūnai, reiškia, kad žmogus jau persirgęs koronaviruso infekcija ir jam susiformavęs imunitetas, o jeigu nustatomas teigiamas IgM antikūnas – tai gali būti požymis, kad žmogus galimai serga koronaviruso infekcija.

Rytoj planuojama tirti Kulautuvos pradinės mokyklos, Kulautuvos lopšelio-darželio, Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinės mokyklos darbuotojus, penktadienį – Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Neveronių gimnazijos bei Neveronių lopšelio darželio pedagogus.

Išsitirti galės visi norintieji. Šiandien jau yra per 900 užsiregistravusių. Tyrimai organizuojami teritoriniu principu. Juos atlieka Garliavos, Pakaunės, Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centrų slaugytojos, bendradarbiaudamos su Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistais ugdymo įstaigose.

Testavimas vyksta neatitraukiant darbuotojų nuo ugdymo proceso, pačioje įstaigoje, visuomenės sveikatos specialisto kabinete. Jame privaloma laikytis teisės aktais nustatytų saugumo tyrimui reikalavimų.

Tyrimas atliekamas imant kraują iš piršto, rezultatas pasirodo po 15 minučių. Teigiamas rezultatas reiškia, kad koronaviruso infekcija buvo patekusi į žmogaus organizmą. Šiuo atveju tiriamieji turėtų atlikti PGR tyrimą, kuris parodo, ar žmogus yra infekuotas šiuo metu. Asmeniui bus nurodyta kreiptis į Karštąją liniją 1808 registruotis tepinėlio tyrimui Kauno mobiliajame punkte ir vykti namo saviizoliacijai, kol bus atliktas tyrimas. Jeigu neturės savo transporto, pervežimą suorganizuos savivaldybė.

Šie tyrimai, norintiems mokytojams ir kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams bus atliekami iki rugsėjo 18 d Testais siekiama įvertinti esamą situaciją mokyklose. Ateityje Sveikatos apsaugos ministerija planuoja tyrimų skaičių plėsti.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: