Pakaunė pretenduoja į svarbią vietą pasauliniame sporto žemėlapyje

Kauno rajono savivaldybė tesi įsipareigojimą sporto ir vietos bendruomenėms. Šlienavoje tęsiamas stadiono įrengimas, Raudondvaryje prasidės naujo statyba, rengiamas Babtų gimnazijos futbolo stadiono projektas, savivaldybė jau turi Babtų gimnazijos Panevėžiuko skyriaus ir Vandžiogalos gimnazijų stadionų rekonstrukcijos techninius projektus.

Džiugu, kad atnaujinant ir įrengiant naują sporto infrastruktūrą pakaunėje nuošalyje nelieka ir privatūs investuotojai: kitų metų pabaigoje veiklą pradės didžiausias Europoje teniso, padelio ir skvošo centras, kuris užims svarbią vietą pasauliniame sporto žemėlapyje.

Startas stadiono statybai

Kauno rajono savivaldybė kovo 1 d. pasirašė rangos sutartį su bendrove „Kaunesta“. Tai – startas naujo stadiono Raudondvaryje statybai, kurios prasidės šį mėnesį. Jis bus vienas didžiausių Kauno rajone.

„Pagal parengtą projektą prie Raudondvario gimnazijos bus įrengta futbolo aikštė su dirbtine danga ir atviromis žiūrovų tribūnomis, taip pat pastatytas dengtas žiūrovų tribūnų pastatas su pagalbinėmis patalpomis, sutvarkyta aplinka, pasodinti želdiniai“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Stadione bus 1500 sėdimų vietų: 1000 atvirų ir 500 dengtose tribūnose. Teisėjams, žaidėjams ir žurnalistams suplanuotos atskiros zonos.

Visus naujus sporto paskirties statinius numatyta atitverti ažūrine tvora. Į stadioną žiūrovai pateks pro ketverius rakinamus vartelius. Stadionas bus tinkamai apšviestas, jame įrengtos kamuolių gaudyklės, vaizdo stebėjimo kameros. Rungtynių informaciją bus galima matyti švieslentėje.

Aptarnaujančiam transportui privažiavimas numatytas iš pietrytinės pusės. Automobilių stovėjimo aikštelę žiūrovams planuojama įrengti kitoje gatvės pusėje esančiame sklype.

Visa infrastruktūra atitiks reikalavimus, keliamus aukščiausio lygio Lietuvos ir tarptautinėms futbolo varžyboms vykdyti. Stadionas bus visiškai pritaikytas žiūrovams, turintiems negalią.

Vaikų lopšeliai-darželiai „Riešutėlis“ ir „Vyturėlis“, Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinė mokykla, Raudondvario gimnazija, kuriose mokosi beveik 1,3 tūkst. vaikų, taip pat naudosis nauja sporto infrastruktūra, ji tarnaus ir vietos bendruomenei. Naujame stadione treniruosis Lietuvos futbolo čempionate Kauno rajonui atstovaujantis „Hegelmann“ futbolo klubas.

Sporto objekto įrengimas kainuos 5 mln. eurų. Darbus planuojama pabaigti 2024 metais.

Kiti šiųmečiai planai

Šiemet bus tęsiamas Šlienavos pagrindinės mokyklos stadiono įrengimas, rengiamas ir Babtų gimnazijos futbolo stadiono projektas. Jis tobulinamas pagal gyventojų poreikius, išsakytus susitikimuose su gyventojais ir mokyklos bendruomene. Tokios apimties projektai, pasak M. Rikterio, atliekami nedažnai, todėl būtina išklausyti babtiškius ir atsižvelgti į jų pageidavimus.

Savivaldybė jau yra parengusi Babtų gimnazijos Panevėžiuko skyriaus, Vandžiogalos gimnazijų stadionų rekonstrukcijos techninius projektus. „Šios bendruomenės nusipelnė turėti tinkamą sporto infrastruktūrą, nes yra išugdžiusios daug talentų. Kol kas negalime pasiųsti žinutės su tikslia starto data: darbų pradžia priklausys nuo ekonominės situacijos, ieškome finansavimo šaltinių“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Artimiausiu metu Kauno rajono savivaldybės administracija planuoja parengti Lapių pagrindinės mokyklos sporto infrastruktūros rekonstrukcijos techninį projektą. „ Taip pat laikas atsigręžti ir į Piliuonos gimnazijos sporto aikštyno projektavimo ir įrengimo darbus bei Kačerginės miestelio visuomenės poreikiams numatyto sklypo pritaikymą sporto infrastruktūrai. Projektuotojams tai bus nemažas iššūkis nedideliame žemės sklype sutalpinti sporto infrastruktūrą, kurios verti Kačerginės futbolo, krepšinio ar teniso mėgėjai, nepamirštant ir vaikų poreikių“, – teigė savivaldybės atstovas.

Gyrė už iniciatyvumą

„Kačerginės gyventojų aktyvumas 2022 m. Kauno rajono savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto projekte yra puikus pavyzdys, kai bendruomenės turi galimybę realizuoti savo kūrybiškus sumanymus grąžinant viešąsias erdves ir kartu su savivaldybe spręsti lėšų panaudojimą“, – pabrėžė M. Rikteris.

Už projekto „Mini futbolo stadionas su bėgimo takeliu“ įgyvendinimą balsavo daug žmonių, tačiau jis nelaimėjo konkurse, dėl galimai mažo bendruomenės narių skaičiaus, tačiau matydama, kad gyventojų noras yra didžiulis, savivaldybė nusprendė skirti finansavimą projektavimui.

„Norisi paraginti gyventojus aktyviai dalyvauti ir teikti pasiūlymus. Žinoma savivaldybės biudžetas nėra guminis ir jeigu bendruomenės atstovai nesusitaria tarpusavyje, projektas gali būti nukeliamas neribotam laikui“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Atsiras unikalus kompleksas

2024 m. pabaigoje, tarp Noreikiškių gyvenvietės ir projektuojamos paskutinės Europos prospekto atkarpos, prie Marvelės kaskadų ansamblio, Kamšos botaninio draustinio apsuptyje iškils didžiausias Europoje teniso, padelio ir skvošo centras, kuris užims svarbią vietą pasauliniame sporto žemėlapyje.

Naujasis Tennis Space kompleksas įsikurs aštuonių ha teritorijoje, kurioje daugiafunkcinės paskirties pastatai užims daugiau nei 30 tūkst. kv. m. Čia veiks pagal aukščiausios kokybės sportinius ir techninius standartus įrengti 37 vidaus ir lauko teniso, 40 vidaus ir lauko padelio ir 34 skvošo kortai. Tai bus pats didžiausias skvošo kompleksas pasaulyje.

Komplekse vienu metu sportuoti, leisti laisvalaikį galės daugiau kaip 1 tūkst. žmonių. Šiuolaikiškai, funkcionaliai ir ergonomiškai išdėstytos bendro naudojimo ir specialiųjų paskirčių zonos bus pritaikytos žaidėjų, žiūrovų, lankytojų ir jų šeimų poreikiams.

Tennis Space komplekse bus įkurta 1500 kv. m sporto salė, veiks lauko ir vidaus baseinai. Visos patalpos bus pritaikytos neįgaliems sportininkams ir lankytojams.

Čia bus rengiami profesionalių žaidėjų bei mėgėjų vietinės reikšmės, Lietuvos bei tarptautiniai turnyrai ir čempionatai. Šis kompleksas leis pakviesti į Lietuvą aukščiausios klasės teniso, padelio ir skvošo dalyvius iš viso pasaulio.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Kauno rajono savivaldybės ir vystytojų vizualizacijos

Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos