Pažintis su senųjų knygų lobynais

Birželio mėn. Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ mokyklos mokiniai vaikų vasaros poilsio programos „Kokias knygeles skaitė mūsų seneliai ir proseneliai?“ metu susipažino su senųjų knygų paveldu.   

Mokiniai važiavo į Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyrių. Čia sužinojo, kas yra manuskriptas, inkunabulas, skriptoriumas, maca, iš ko viduramžiais buvo gaminamas rašalas, kaip veikė XV a. J. Gutenbergo sukurta spausdinimo mašina. Mokiniai išbandė virtualaus žaidimo „Knygos kelias“ galimybes, aplankė Senųjų knygų ekspoziciją, kurioje saugomi 3 spaudiniai, išlikę net iš XV amžiaus, susipažino su šių knygų puošyba.

Edukacinėse dirbtuvėse spalvotu tušu ir plunksna vaikai piešė ornamentais puoštas inicialines raides.

Antrajame etape vaikai mokėsi piešti, padedant dailininkui Olegui Karavajevui. Menininkas vaikus supažindino su vaizduojamosios dailės abėcėle, kūrybos pradmenimis.

Mokinių atsiliepimai – patys šilčiausi: „Aš po pamokos negalėjau patikėti, kad padedant dailininkui nupiešiau portretą. Likau nustebęs ir laimingas. Šis menininkas pakeitė mano požiūrį į dailę. Iki šios dienos ji man nebuvo įdomu, nes piešti nemokėjau. Tikiuosi ateityje piešti daugiau ir gražiau. Noriu pažinti daugiau dailininkų ir jų darbų“, - teigė aštuntokas Edgaras.

„Dailininkas patikino, kad kiekvienas galime piešti, tik reikia pajausti. Džiaugiuosi, kad teko padirbėti su tokiu įdomiu žmogumi“,- sakė aštuntokė Monika.

Programos įgyvendinimo veikloje dalyvavo 32 mokyklos mokiniai.

Parengė Jolita Tauraitė, programos vadovė, pavaduotoja ugdymui

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: