Kauno rajono moksleivius kviečia dalyvauti motyvacinėje programoje „Prisijunk!“

Prasidėjus naujiems mokslo metams Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras moksleivius kviečia prisijungti prie jau trečius metus vykdomos ankstyvosios intervencijos programos „Prisijunk!“. Programa dalyvauti ragina vyresniųjų klasių moksleivius bei jaunuolius nuo 14 iki 21 metų.

Tris metus iš eilės vykstančios programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, jų keliama žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, šią veiklą moderuojant suaugusiajam.

Užsiėmimai organizuojami nedidelėse, 6-12 moksleivių grupėse, o visi dalyviai yra panašaus amžiaus, išgyvenantis panašų gyvenimo periodą. Atitinkamai, susitikimų metu moksleiviams sukuriama saugi erdvė būti išklausytiems ir suprastiems.

Visos Kauno rajono ugdymo įstaigos turi specialistų komandą, galinčią kokybiškai ir profesionaliai vesti programos „Prisijunk!“ užsiėmimus. Mėnesį trunkantys 8 valandų trukmės praktiniai užsiėmimai vyksta moksleivio lankomos ugdymo įstaigos patalpose. Tokius užsiėmimus veda su jaunimu dirbantys socialiniai pedagogai, psichologai ar visuomenės sveikatos specialistai.

Programa išskirtinė tuo, jog kiekvienam paaugliui opios temos pateikiamos ne moralizuojant, gąsdinant ar smerkiant, bet inicijuojant įtraukiančią diskusiją bei pokalbius.

Ypatingai svarbu ir tai, kad visų dalyvaujančių moksleivių konfidencialumas yra garantuojamas.

Programa „Prisijunk!“ įgyvendinama Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro bendradarbiaujant su Kauno rajono švietimo centro pedagogine psichologine tarnyba bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu.

Kauno rajono gyventojai, norintys, kad jų sūnus ar dukra dalyvautų programoje, gali susisiekti su programos koordinatore, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialiste Karolina Klimaite, telefonu 867155409 arba el. paštu klimaite.karolina@kaunorvsb.lt.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: