Dviem Kauno rajono mamoms – Prezidento medaliai

Artėjant Motinos dienai, LR Prezidento Gitano Nausėdos dėmesio sulaukė dvi Kauno rajono mamos: Kačerginėje gyvenančiai Jurgitai Grinkevičienei ir kulautuviškei Angelinai Dilijonienei įteikti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai.

Iš viso šiuo medaliu Prezidentas apdovanojo 44-ias įvairiuose Lietuvos regionuose gyvenančias motinas ir globėjas.

Ketvirtadienio popietę šalies vadovas užsuko į Kačerginę, kur gyvena Jurgita ir Kazimieras Grinkevičiai. Be dviejų biologinių savo atžalų nuo 2008 metų sutuoktiniai yra priglaudę dar 33 vaikus. Septyniems jų buvo nustatytas neįgalumas.

Kauno rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė pasakojo, kad J. Grinkevičienė vidutiniškai per metus po mėnesį praleidžia ligoninėse, nuolat vežioja mažylius į privačius masažus, kineziterapijos procedūras, baseiną.

„Visiems vaikams teko gydyti dantukus, daugumai – nupirkti akinius. Visi mokyklą lankę vaikai turėjo mokymosi sunkumų, su visais moteris leidžia laiką ir prie pamokų ruošos“, – negailėjo gerų žodžių globėjai M. Venslovienė.

Jai pritarė Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė Petraitienė. „Jurgita mėgsta siūti, tapyti, su vaikais dalyvauja visuose seniūnijos renginiuose, noriai prisideda prie jų organizavimo, padeda nepriteklių patiriančioms šeimoms“, – tvirtino seniūnė.

„Džiaugiuosi, kad globodami vaikus turime galimybę būti didele šeima. Kai kurie vaikai mūsų šeimoje tik pakeleiviai, tačiau gera matyti, kai į savo nuolatines šeimas jie grįžta atsigavę“, – sakė J. Grinkevičienė.

Kulautuvoje gyvenanti A. Dilijonienė užaugino ir pavyzdingai išauklėjo penkis savo vaikus, o dabar padeda auginti ir anūkus.

Pasak Kulautuvos seniūnės Dalios Šiušienės, Angelina anksčiau globojo mergaitę iš vaikų globos namų, nuolat padėdavo sunkiai besiverčiančioms šeimoms, dalyvavo „SOS kaimo vaikai“ organizacijos veikloje, rinko lėšas sudegusiai Kulautuvos Šv. Mergelės Marijos Vardo bažnyčiai atstatyti. „Angelina labai pozityvi, mėgsta gamtą, meną, skatina žmones gyventi sveikai. Tai įkvepiantis pavyzdys bendruomenei“, – kalbėjo seniūnė.

Abi Prezidento medaliu apdovanotas Kauno rajono mamas savivaldybės vardu taip pat sveikino mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: