Lietuvių kalbos kultūros metai subūrė lituanistus

Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta.

Jonas Jablonskis

2017- ieji – Lietuvių kalbos kultūros metai. Ta proga Kauno rajono lietuvių kalbos mokytojai lapkričio 16 dieną rinkosi Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje. Čia vyko Kauno rajono lituanistų sambūris.

Renginį pradėjo Garliavos Jonučių gimnazijos mokinių taryba poetinė kompozicija „Viskas bus gerai“, kurią parengė Garliavos Jonučių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Mikelionienė.

Sambūrio moderatorė, lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Zigrita Petraitienė pasveikino atvykusiuosius ir pasidžiaugė, kad su kartu su rajono mokytojais ir mokiniais yra ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė, m. dr. Daiva Vaišnienė.

Viešnia skaitė  pranešimą „Kalbos politika ir švietimas: kas moko lietuvių kalbos?“ Apie lietuvių kalbos padėtį savo įžvalgomis pasidalijo Kauno rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Nijolė Miodušauskienė.

Vėliau gerąja patirtimi apie dalykinę mokytojo kalbą dalijosi Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Sandra Janušonienė, o Kulautuvos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jolita Velžienė skaitė pranešimą „Filologiniai tiriamieji darbai – mokslinė improvizacija ar akademiškumo pradžia“ ir patarė, kaip paskatinti mokinius domėtis gimtąja kalba, kaip sudominti mokinius tiriamaisiais kalbos darbais.

Buvo gera tarp pranešimų klausytis meninio skaitymo konkurso nugalėtojų raiškaus žodžio: Mato Naginevičiaus, 9 klasės mokinio iš Babtų gimnazijos, (mokytoja Daliutė Masaitienė) ir 10 klasės mokinės Gretos Latvėnaitės iš Domeikavos gimnazijos (mokytoja Alina Mikulėnienė).

Kauno rajono mokyklų mokinių lietuvių kalbos pasiekimų rezultatų apžvalgą pateikė Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Brazienė.

Apibendrindama lituanistų sambūrį, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams, įteikė padėkos raštus, atminimo dovanas meninio skaitymo, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados, filologų konkurso, epistolinio rašinio konkurso nugalėtojams bei veikliausiems mokytojams, mokykloms už nuveiktus darbus, skirtus kalbos kultūros metams.

Renginį organizavo Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius, Kauno rajono švietimo centras, Kauno rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinis būrelis.

Taigi susibūrėme, pasvarstėme, padiskutavome, pabuvome, paminėjome.

Jūratė Petrikaitė, Kauno r. lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio narė, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: