Lietuvių pergalės tarptautiniame karatė turnyre „Olympic hopes 2022“

Paskutinėmis vasaros dienomis, keturi Garliavos karatė klubo „Budo“ sportininkai kartu su treneriais Giedriumi ir Greta Linartais, svečiavosi Azerbaijdžane, Baku mieste. Čia rugpjūčio 27-28 dienomis buvo pirmą kartą surengtas WKF karatė turnyras „Olympic hopes 2022“.  Ne paslaptis, kad karatė sporto šaka šioje šalyje yra labai populiari ir sulaukia daug dėmesio ir palaikymo iš pačio šalies prezidento.

Azerbaidžane lietuviai buvo priimti labai šiltai. Sportininkai turėjo progą pasportuoti su savo amžiaus Azerbaidžano ir Kuveito sportininkais. Vėliau buvo pakviesti prisijungti į Azerbaidžano jaunimo rinktinės treniruotę. Treneriai susipažino su geriausiais karatė specialistais Azerbaidžane, kurie yra plačiai žinomi ir gerbiami sportinio karatė pasaulyje.

Negana to, buvo suorganizuotas karatė seminaras, kurį vedė pačios ryškiausios karatė pasaulio žvaigždės: penkis kartus Pasaulio, vienuolika kartų Europos, olimpinio sidabro medalio laimėtojas Rafael Aghayev ir dukart Pasaulio ir triskart Europos, olimpinio sidabro medalio laimėtoja Irina Zaretska.

Savaitę kupiną įspūdžių ir naujų pažinčių vainikavo tarptautinins karatė turnyras skirtas vaikams iki 14 metų „Olympic hopes 2022“. Šis turnyras pritraukė per 1 200 jaunųjų karatekų, kurie svajoja kada nors tapti olimpiniais čempionais.

Dvi dienas nuo pat ankstyvo ryto, iki vėlyvo vakaro, už lango svilinant 32 laipsniams karščio, vyko inirtingos kovos.

Pirma ant tatamio žengė jauniausia Kauno rajono atstovė Atėnė Linartaitė. Ji iki 8 metų amžiaus mergaičių kata rungtyje nukonkuravo visas savo varžoves ir pasipuošė aukso medaliu.

Mergaičių iki 8 metų +25 kg kumite rungtyje Atėnė iškovojo antrąjį savo aukso medalį. Nepabūgusi vyresnių varžovių, Atėnė ryžosi jėgas išbandyti U10-30 kg kumitė kategorijoje – šioje rungtyje ji užėmė trečią vietą.

Dar viena „Budo“ klubo atstovė Erika Bruniūtė mergaičių kata rungtyse U12 ir U14 amžiaus grupėse iškovojo po bronzos medalį.

Varžybų dieną sunegalavęs Adomas Linartas, berniukų U10 kata rungtyje liko septintas. Prasta savijauta neleido pasirodyti ir kumitė rungtyse, U10 metų amžiaus grupėje Adomas laimėjos dvi kovas, bet aštunfinalyje paskutinę sekundę teko pripažinti varžovo pranašumą. U12 amžiaus grupėje Adomas liko devintas.

12 valandą vakaro startavo U14-50 kg vaikinų kumitė rungtis, kurioje dalyvavo Julius Mikalauskas. Ilgas laukimas ir vėlyvas metas vaikinui nesutrukdė laimėti keturias kovas ir patekti į finalą. Po kiekvienos pergalės, vis daugiau aplinkinių pagyrimų už puikią techniką sulaukęs Julius, kovoje dėl čempiono vardo nusileido vietos sportininkui ir liko antras.

Po varžybų klubo vadovui Giedriui Linartui, Azerbaijdžano karatė federacijos prezidentas Jasharas Bashyrovas įteikė atminimo medalį. Spausdamas ranką prezidentas  gyrė jaunųjų Lietuvos karatekų techniką ir aukštus jų rezultatus.

Už svarų indėlį prie šios kelionės, norime padėkoti Kauno rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriui. Ši kelionė praplėtė trenerių akiratį, suteikė naujų žinių ir padėjo užmegzti naujas pažintis, o jauniesiems sportininkams tai buvo neįkainojama patirtis ugdant ateities čempionus.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos