Liberto Klimkos knygos sutiktuvės Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Vasario 9 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė į etnologo profesoriaus Liberto Klimkos knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ sutiktuves.

Gausiai susirinkusius renginio dalyvius, atvykusius iš Garliavos, Vilkijos, Ringaudų, Raudondvario, Kačerginės, Batniavos, Ilgakiemio ir Ežerėlio miestelių ir kaimų, pasveikinusi viešosios bibliotekos vyr. specialistė Elvyra Matveičikienė tikino, jog profesoriaus Liberto Klimkos pristatinėti nereikia - daugybė žmonių pažįsta šią neeilinę asmenybę iš radijo, televizijos laidų, straipsnių apie lietuviškus papročius, tradicijas ir gamtos reiškinius.

L. Klimka yra vienas iš Etnokosmologijos muziejaus įkūrėjų, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, daugelio visuomeninių organizacijų narys, gamtos mokslų daktaras ir Lietuvos edukologijos universiteto profesorius. Prie viso to – labai įdomus pašnekovas, kurio beklausant laikas prabėga nepastebimai ir norisi klausytis dar ir dar.

Naująją knygą sudaro dvi didelės dalys: „Miestas upių slėnyje tarp kalvų“ ir „Palikę pėdsakus Vilniaus grindinyje“. Pirmojoje autorius aprašo įvairius Vilniaus istorijos faktus, o antrojoje – pasakoja garsių vilniečių likimu. Knygos ašis – laikas, žengiantis per senąjį Vilnių.

Kiekvienas pasakojimas turi atskirą laiko giją, o tarpusavyje beveik nesusietos dalys visgi išdėstytos chronologine seka. Leidinio tekstai skatina pažinti miestą, mylėti jį it globoti.

Po atviro, nuoširdaus ir kartu šmaikštaus knygos pristatymo nusidriekė ilga eilė norinčių įsigyti  naująją knygą su autoriaus autografu.

Susitikimas su L. Klimka – tai pirmasis viešojoje bibliotekoje įgyvendinamo projekto „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“ renginys, skirtas skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus daugiau skaityti. Susitikimų su knygų autoriais dalyviai vėliau bus kviečiami dalyvauti pristatytų knygų žinių mūšiuose.

Vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė,

Kauno raj. savivaldybės viešoji biblioteka 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: