Kviečiame prisijungti prie akcijos DAROM 2017

Švaros akcija visus Lietuvos žmones suburs balandžio 22 dieną 10 valandą. Aplinkos tvarkymas bus organizuojamas kiekvienoje seniūnijoje. Tinklalapyje www.krs.lt DAROM skiltyje galima rasti akcijos koordinatorių kontaktus ir sąrašus vietų, kuriose reikia rinktis akcijos dieną. Informaciją suteiks ir seniūnai.


Bendradarbiaujant su VŠĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centru ir kitomis atliekų tvarkymo įmonėmis, akcijos dieną atliekos į regioninius sąvartynus, aikšteles ir Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą bus priimamos nemokamai.


Kauno rajono savivaldybės administracijos darbuotojai organizuoja talką Akademijos seniūnijoje, Tado Ivanausko Obelynės sodyboje. T. Ivanauskas laikomas gamtosaugos pradininku ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Jis buvo vienas iš pirmųjų, prakalbusių apie žmonių daromą žalą gamtai ir retų rūšių išsaugojimą.


Į akcijos ,DAROM  tvarkytinų vietų sąrašą įtraukti ir piliakalniai. Šie metai pavadinti Piliakalnių metais. Kauno rajono savivaldybė šiais metais ypatingą dėmesį skirs Pyplių (Ringaudų sen., Pyplių kaime) ir Lantainių (Domeikavos sen., Radikių kaime) piliakalniams.


DAROM arba Let's do it World – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, vienijanti daugiau nei 112 pasaulio valstybių. 2013 metais buvo pripažinta Jungtinių Tautų organizacijos. Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, prisijungusių prie šio judėjimo. Per devynerius veiklos metus Lietuvoje DAROM akcijose dalyvavo per 1 361 000 žmonių ir surinkta apie 38 000 tonų atliekų.


2018 metais rugsėjo mėnesį tvarkymosi banga nusiris per visą pasaulį. Planuojama, kad per DAROM 2018 prie akcijos prisijungs 5 proc. pasaulio žmonių.

http://www.krs.lt/alfresco/d/d/workspace/SpacesStore/0058f0b4-d53a-4557-9cc6-ab519d74063c/DAROM17_suvestine_nauja.pdf?pageId=55477720

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: