Kultūros paveldui – išskirtinis dėmesys

Ringovės piliakalnį Vilkijos apylinkių seniūnijoje šiandien aplankė Seimo Kultūros komiteto pirmininko pavaduotoja Raminta Popovienė ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių delegacija. Šis Kauno rajono piliakalnis buvo pasirinktas kaip vienas geriausių tvarkomų, kuriuos aplankyti, baigiantis Piliakalnių metams, buvo šio išvažiuojamojo posėdžio tikslas.

 Pyplių piliakalnis – vienas iš 10 rajono piliakalnių, kuriems sutvarkyti Kauno rajono savivaldybės administracija šiai metais skyrė 20-tūkstančių eurų. Iš viso Kauno rajone yra 24 piliakalniai.

„Kauno rajone piliakalniams ir kultūros paveldui apskritai dėmesys skiriamas ne tik Piliakalnių metais, bet visuomet. Bet kokie darbai derinami su Kultūros paveldo departamentu, archeologais“, –atkreipė dėmesį Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rūta Černiauskienė, atsakinga už kultūros paveldą.

Tarp geriausiai tvarkomų rajone ji paminėjo Jaučakių, Piepalių, Samylų piliakalnius. Pyplių piliakalnyje pradėti dideli tvarkybos darbai, kurie turi būti pabaigti kitų metų spalio 1 d, bet rangovas žada tai padaryti anksčiau.

Rajone yra per 500 kultūros paveldo objektų iš jų apie 120 – valstybės saugomų. Savivaldybė kultūros paveldui išsaugot skiria didelę dalį savo biudžeto lėšų. Pavyzdžiui, šiemet finansavo Reklaičio vilos Kačerginėje atnaujinimą, skyrė pinigų nudažyti namams pagrindinėje Čekiškės gatvėje, kuri yra urbanistikos paminklas,ir kt.

Jei rajone yra tvarkytinas kultūros paveldo objektas, nelaukiama, kol jis sugrius, o ieškoma, kas gali sutvarkyti ir vykdyti veiklą.

„Mums svarbu, kad paveldas būtų sutvarkytas, nesvarbu, kas tai padarys, todėl visuomet ieškoma investuotojų“, – sakė savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Taip privatiems asmenims buvo parduota P.Vaiciuškos vila Kačerginėje, Lapių dvaravietė, Kačiūniškės dvaras, Padauguvėlės dvaras. Naujiesiems savininkams savivaldybės specialistai suteikia įvairiapusę pagalbą.

Pyplių piliakalnį lankiusios komisijos vadovę Evelina Karalevičienė itin pradžiugino žinia, kad  šiemet išpirktos Raudondvario dvaro oficinos. „Taip pagaliau bus suformuotas visas dvaro ansamblis“, – savivaldybės sprendimą sveikino specialistė. Oficinos buvo išpirktos savivaldybės lėšomis.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių delegacija dar lankėsi Jurbarko ir Šakių rajonų piliakalniuose ir architektūrinio paveldo objektuose.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: