Tapybos darbų parodoje – ir Medeina, ir Gulbių ežeras

Antradienį Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje vyko personalinės Kazimiero Rimkaus tapybos darbų parodos atidarymas. Jo metu pristatyta dvylika menininko darbų. Dauguma jų – gamtos peizažai ir stichijos, kuriuose įterptos ir fantastinės būtybės. Viename paveiksle dominuoja lietuvių miško deivė Medeina.

K. Rimkus gimė 1929 m. vasario 18 d. Šiais metais jam sukanka 90 metų, todėl garbingam jubiliejui paminėti ir buvo surengta menininko darbų paroda.

Seniausias parodoje eksponuojamas paveikslas nutapytas dar 2004 m., naujausias – „Gulbių ežeras“ baigtas praėjusiais metais. „Tai mėgstamiausias mano kūrinys, prie jo dirbau dvejus metus,“ – pasakojo parodos autorius. Beveik šešis dešimtmečius Akademijos seniūnijoje gyvenantis senjoras užsiminė, kad ir šiuo metu namuose ant molberto ruošiamas naujas darbas – šis tapomas akriliniais dažais.

K. Rimkus pasakojo, kad pirmąsias piešimo pamokas gavo dar mokydamasis mokykloje Kėdainiuose, tačiau tapyti pradėjo tik 1981 m. Nors turėjo agronomo, o ne dailininko diplomą, tapybos žinių nuolatos sėmėsi įvairiose dailės parodose ir muziejuose.

Pirmosios Akademijos meno mėgėjų parodos buvo pradėtos rengti Lietuvos žemės ūkio akademijoje ir skirtos Vasario 16-ajai. Iš pradžių jose Kazimieras eksponavo didelio formato menines fotografijas, o tik nuo 1987 m. pradėjo demonstruoti ir savo tapybos darbus: „Nuo tada tradiciškai, kiekvienais metais, savo darbus eksponuoju minint Vasario 16-ąją,“ – prisiminė darbų autorius ir pridūrė, kad taip pat dalyvauja Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos rengiamose parodose, kuriose užsimezgė ryšiai su kitais dailės mėgėjais.

Kazimieras Rimkus – ne tik dailininkas ir fotografas. 1958 m. Lietuvos žemės ūkio akademijoje Augalininkystės katedroje pradėjo dirbti dėstytoju. 1969 m. K. Rimkui buvo suteiktas docento vardas. Per savo darbo praktiką genofondo sudarymui surinko beveik 800 tulpių veislių kolekciją. Būtent šias gėles K. Rimkus įvardija kaip vieną svarbiausių savo gyvenimo pomėgių.

Aktyvus bendruomenės veikėjas tvirtai pažadėjo, kad skitos jo darbų parodos reikės palaukti dar dešimtį metų, kurią surengs savo 100-mečio proga.

Kazimiero Rimkaus personalinė tapybos darbų paroda Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje bus eksponuojama iki balandžio 1 d.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: