Steigiama Kauno regiono plėtros taryba

Aštuonios savivaldybės – Birštono, Kauno miesto, Kaišiadorių, Kauno, Jonavos, Raseinių, Kėdainių ir Prienų rajonų – nusprendė bendradarbiauti ir įsteigti Kauno regiono plėtros tarybą.

Taryba planuos, koordinuos nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą Kauno regione ir bendrai su kitomis regionų plėtros tarybomis, savivaldybių institucijomis ir įstaigomis įgyvendins regioninės plėtros skatinimo priemones. Taip pat ji sieks skatinti socialinę, ekonominę Kauno regiono plėtrą, darnų urbanizuotų teritorijų vystymą, socialinių ir ekonominių skirtumų tarp Kauno regiono ir kitų regionų bei šių skirtumų tarp Kauno regiono savivaldybių mažinimą. Savivaldybių merai įsitikinę, kad taip bus labiau skatinamas savivaldybių bendradarbiavimas.

Vienas iš tarybos valdymo organų bus Regiono plėtros tarybos kolegija, kurią sudarys 24 atstovai (savivaldybių merai ir savivaldybių tarybų deleguoti tarybų nariai): 8 Kauno miesto, 4 Kauno rajono ir po 2 Birštono, Kėdainių, Kaišiadorių, Raseinių, Jonavos ir Prienų rajonų.

Kauno rajono savivaldybei atstovaus meras Valerijus Makūnas, mero pavaduotojai Paulius Visockas ir Antanas Nesteckis bei Kauno rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir darnios plėtros komiteto pirmininkė Violeta Boreikienė.

Kauno regiono plėtros steigimo sutartis bus pasirašoma spalio 29 dieną.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: