Kauno rajono ugniagesiai kartu su lenkais atnaujins gaisrines

Vasario mėnesį pradėtas vykdyti bendras Kauno rajono ir Punsko bei Krasnopolio (Lenkija) savivaldybių projektas „Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Savaitgalį projekto dalyviai susitiko pirmajame bendrame renginyje Krasnopolėje.

Projektas nuo šių metų vasario mėnesio iki 2019 m. vykdomas pagal programą Interreg V-A Lietuva - Lenkija iš Europos regioninio plėtros fondo lėšų. Jo biudžetas – 973 543,20 Eur.

85 proc. (827511,71 Eur) viso projekto vertės – Europos regioninės plėtros fondo parama.

Projekto metu numatoma Lenkijoje ir Lietuvoje rengti bendrus mokymus, katastrofų ir gelbėjimo operacijų simuliacijas, narų ir pirmosios pagalbos kursus. Juose ketina dalyvauti 722 abiejų šalių ugniagesiai. Taip pat planuojama įsigyti gaisrinių mašinų su įranga, gerinti materialinę ir techninę bazę. Tikimasi naudingai pasidalinti abipuse patirtimi, žiniomis ir gebėjimais.

„Projekto lėšomis numatome renovuoti ugniagesių pastatus Vandžiogaloje ir Piliuonoje (perkeliant į ją Margininkų ugniagesių komandą, apšiltinti Poderiškių punkto pastatą ir pakeisti jo stogo dangą. Tai paskatintų savanorystę šiose apylinkėse“, – pasakojo VšĮ Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys.

Visa tai leis pagerinti Lenkijos ir Lietuvos savanorių ugniagesių darbo sistemą. „Glaudus šalių bendradarbiavimas leis ateityje geriau valdyti ir naudotis bendrais resursais, įranga ir infrastrukūra“, – kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų viceministras Jaroslavas Zielinskis.

Kauno rajone veikia 8 priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių komandos. Eksploatuojama 14 automobilinių cisternų. 70 proc. jų yra pagaminta dar buvusioje Sovietų Sąjungoje ar NVS šalyse. Praėjusiais metais Pakaunės krašte suburtos pirmosios 7 savanorių ugniagesių komandos.

„2016 m. Kauno rajono savivaldybė nupirko 2 naudotus gaisrinius automobilius: Savivaldybės lėšomis apšiltintas ir dujofikuotas Kulautuvos ugniagesių komandos pastatas, atnaujintas pastatas Poderiškuose, jame atlikti vidaus remonto darbai, atnaujinta šildymo sistema. Renovuota Ežerėlio ugniagesių komandos šildymo sistema“,  – apie nuveiktus darbus susitikimo dalyviams pasakojo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas.

Projektas sudarys galimybę Kauno rajono savanoriams ugniagesiams perimti jau šimtmetį šias idėjas puoselėjančių partnerių iš Lenkijos patirtį.  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: