Kauno rajono socialinių paslaugų centras gimtadienį atšventė neįprastai

Kauno rajono socialinių paslaugų centro veiklos 13-tasis gimtadienis paminėtas kitaip nei visada – vyko darbuotojų žinių patikrinimas – protmūšis. Komandos sulaukė klausimų apie Kauno rajono miestelius, įžymias vietas, vietovardžius, socialines paslaugas ir apie patį socialinių paslaugų centrą.

Prieš prasidedant žaidimui darbuotojus pasveikino Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, jis linkėjo tęsti tai, kas daroma: „Šiandien čia susirinko kitokia bendruomenė. Jūs, atiduodami visą save, rūpinatės likimo nuskriaustais žmonėmis, esate jų ramstis ir užuovėja. Noriu palinkėti tęsti šią sudėtingą kelionę, nes tai, ką darote, yra be galo prasminga.“

Pirmoji įstaigos vadovė, dabar Seimo narė Raminta Popovienė, įdėjusi daug pastangų tam, kad toks centras prieš 13 metų Kauno rajone atsirastų, prisiminė, kokia sunki buvo pradžia ir džiaugėsi išaugusiu komandos narių skaičiumi bei išplėtotu paslaugų spektru.

SBĮ Kauno rajono Socialinių paslaugų centras įkurtas 2007 metais. Nuo keleto darbuotojų ir teikiamų paslaugų tik namuose, centras išaugo iki 134 darbuotojų. Šiuo metu jį sudaro 5 skyriai: socialinių paslaugų, šeimos gerovės, bendrųjų reikalų, krizių centras ir dienos globos centras neįgaliems ir sutrikusio intelekto vaikams. Organizacija siekia kurti efektyvią pagalbos sistemą Kauno rajone, plėtoti teikiamas paslaugas, užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą asmeniui kuo arčiau jo gyvenamosios vietos.

„Visi darbuotojai išsibarstę per 25 Kauno rajono seniūnijas. Didžioji dalis dirba pas asmenis namuose ir tik keletas centro administraciniuose padaliniuose. Todėl ir švenčiame kiekvieną centro gimtadienį, kad nors retkarčiais suburtume visą komandą į vieną vietą“, – kalbėjo SBĮ Kauno rajono Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Čapienė.

Praėjusieji metai SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centrui išsiskyrė tuo, kad šeimos gerovės skyrius tapo pirmuoju Kauno apskrityje, gavusiu EQUASS kokybės sistemos sertifikatą. Europos socialinių paslaugų kokybės užtikrinimo sistema (EQUASS) yra Europos reabilitacijos platformos iniciatyva. Pagal šią sistemą teikiamos visapusiškos paslaugos kokybės gerinimo, skatinimo, pripažinimo ir sertifikavimo srityse, kuriose laikomasi socialinėms paslaugoms Europoje keliamų kokybės reikalavimų.

„Ateinančiais metais orientuosimės ne į paslaugų plėtrą, bet į jau esamų kokybės gerinimą“, – ateities planais dalijosi L. Čapienė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: