Kauno rajone kuriami unikalūs produktai

Antradienį Kauno pramonės ir prekybos rūmuose (PPAR) įvyko renginys, kuriame buvo pagerbti konkurso „Sukurta Kauno rajone“ laureatai.

Šį konkursą nuo 2015 m. Kauno PPAR kasmet rengia kartu su Kauno rajono savivaldybe. „Mūsų krašte yra daug stambių užsienio kapitalo įmonių, bet labiausiai didžiuojamės vietos gamintojų verslais ir kuriamais unikaliais produktais“, – kalbėjo meras Valerijus Makūnas, pristatydamas renginio dalyviams Kauno rajono verslo galimybes.

Kauno PPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius pabrėžė, kad jo vadovaujama organizacija kasmet plečiasi, o rengiamo konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į pažangiausius, inovatyviausius verslus.

Konkurso organizatoriai įmones sugrupavo pagal dydį. Iš viso buvo pateikti 24 produktai, kurie privalėjo atitikti išskirtinumo, inovatyvumo, ekologiškumo, draugiškumo aplinkai kriterijus.

Labai mažų įmonių kategorijoje pirmoji vieta atiteko Ringaudų seniūnijoje veikiančiai UAB „EmPlastrum“, sukūrusiai pleistrus žvynelinei gydyti.

Jauna, vos pora metų veikianti įmonė jau spėjo pelnyti pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: JAV, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Šiaurės Europos šalyse. „EmPlastrum“ startuolio įkūrėjas Aurimas Mazūras 2019 m. pasinaudojo Sveikatos inovacijų akademijos suteikta galimybe susipažinti su dirbtinio intelekto pritaikymo galimybėmis sveikatos priežiūros srityje ir šias žinias pritaikė praktikoje. Jaunas vyras žinomas ir kaip vienas geriausių šalies paplūdimio tinklinio žaidėjų.

Mažų įmonių kategorijoje pirmoji vieta paskirta Taurakiemio seniūnijoje įsikūrusiai UAB „Cosmoway“, konkursui pateikusiai „Green Feel's“ prekės ženklo balinamąją dantų pastą su natūraliu kanapių sėklų aliejumi.

Įmonė veiklą pradėjo 2012 metais nuo kūno priežiūros priemonių kūrimo užsienio rinkoms. „Cosmoway“ gamina veido, kūno, plaukų bei burnos priežiūros priemones ne tik Lietuvai, bet ir Danijai, Norvegijai, Didžiajai Britanijai, Lenkijai, Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Praėjusią vasarą įmonei pradėjęs vadovauti direktorius Žilvinas Dubosas planuoja dar spartesnį eksporto augimą.

Vidutinių ir stambių įmonių grupėje pirmosios vietos laimėtoja tapo Zapyškio seniūnijoje veikianti UAB „Akvatera LT“, sukūrusi pašarą šunims „Nature's Protection Lifestyle Grain Free Salmon with krill“. „Akvatera LT“ pagaminta produkcija yra pelniusi aukščiausius apdovanojimus Lietuvos verslo konkursuose, jos gaminami pašarai eksportuojami į daugiau kaip 50 pasaulio valstybių: Kazachstaną, Ispaniją, Graikiją, Olandiją, Iraną, Singapūrą, Malaiziją, Honkongą, Šri Lanką, Saudo Arabiją, Egiptą, Izraelį, Pietų Korėją.

„Akvatera LT“ akcininkas Tauras Plungė tvirtino, kad įmonė auga ir ketina įkurti padalinį dar vienoje Kauno rajono vietoje – Domeikavos seniūnijoje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos