Kauno rajonas ir Nyderlandai ieško sąlyčio taškų

„Labai norėtųsi parodyti Kauno rajoną visiems užsienio konsulams, nes Jūs turite visko ir labai daug“, – kalbėjo ketvirtadienį su meru Valerijumi Makūnu susitikusi Lietuvos Respublikos garbės konsulė Nyderlandų Karalystėje Lina Sotničenkaitė-Van Kesteren.

Tokia galimybė reali, nes Vilniuje kas trejus metus vyksta garbės konsulų suvažiavimai. Artimiausias forumas vyks šių metų liepos pradžioje.

V.Makūnas atkreipė konsulės dėmesį į Kauno rajono patrauklumą užsienio investicijoms, jos praėjusiais metais buvo rekordinės. Kauno rajonas garsėja žemdirbystės tradicijomis, tarptautinėmis parodomis, į jas galėtų atvykti ir olandų verslininkai bei ūkininkai.

Olandai taip pat turi patirties tvarkant kultūros paveldą: dvarus, pilis, parkus, gynybinius įtvirtinimus. Tai aktualu ir Kauno rajono savivaldybei – su Kauno miestu yra įkūrusi Kauno tvirtovės parką, turi daug kitų paveldo objektų.

L.Sotničenkaitė-Van Kesteren teigė, kad Rukloje įsikūrusio Nyderlandų karinio dalinio kariai norėtų prisistatyti bendruomenei ir dalyvauti socialinėje veikloje. Viena tokių iniciatyvų galėtų būti talka viename iš Kauno tvirtovės fortų. „Tai būtų ir naudinga, ir įdomu“, – pritarė V. Makūnas.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė sakė, kad mielai surengtų Nyderlandų autorių tapybos arba skulptūrų parodą, jei tik atsirastų galimybių. Užsienio ekspertų patarimai būtų naudingi ir tvarkant Raudondvario dvaro sodybą.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimybes dalytis patirtimi bendruomenėms, meno kolektyvams, sportininkams.

Kaune gimusi ir užaugusi L.Sotničenkaitė-Van Kesteren jau beveik 20 metų gyvena Nyderlanduose ir padeda įvairioms organizacijoms ieškoti partnerių, megzti kultūrinius, verslo ryšius.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: