Kauno rajonas ieško naujų sprendimų infrastruktūros plėtrai

Ne pirmus metus organizuojamo nacionalinio architektūros ir urbanistikos idėjų konkurso „Išmanusis miestas“ partneriai apsilankė Kauno rajono savivaldybėje. Savivaldybės atstovai papasakojo apie rajone vykstančius statybos darbus, svečiai pristatė šiuolaikiškus sprendimus.

„Pakaunėje projektavimo ir statybų darbai vyksta nuolatos. Statome darželius, atnaujiname mokyklas, įrengiame parkus. Norime plėtoti unikalią kurortinę teritoriją ir tikimės sulaukti idėjų, kurias pritaikytume savo projektuose“, – kalbėjo savivaldybės vyriausioji architektė Jurgita Kalvinskaitė.

Kauno rajonas yra patrauklus savo gamtos ir kultūros paveldu, čia įsikuria vis daugiau šeimų, steigiamos įmonės, statomos bendruomeninės įstaigos. Svarbu, kad vykdant plėtrą, nebūtų pakenkta šio krašto savitumui.

„Mus supa graži gamta, kurią būtina išsaugoti. Plėtodami pakaunės kraštą turime žiūrėti į ateitį, priimti tik geriausius sprendimus, kurie būtų ir modernūs, ir saugūs aplinkai“, – teigė meras Valerijus Makūnas. Atsižvelgiant į Europos žaliąjį kursą, Kauno rajone siekiama naudoti kuo ekologiškesnes ir tvaresnes medžiagas.

Atvykę įmonių „Selteka“, „Barema rytai“, „Betono mozaika“, „Technonicol“, „Thermoflex izoliacija“, „PP Baltic“, „Traida“, „Schneider Electric“ atstovai papasakojo apie savo produkciją ir teikiamas paslaugas.

„Thermoflex izoliacija“ izoliuoja vamzdžius polietileno puta, kuri apsaugo nuo užšalimo, triukšmo juose ir pan. Gaisro atveju izoliuoti vamzdynai nepraleidžia toksiškų dūmų. „Schneider Electric“ teikia energijos valdymo realiu laiku technologijas – temperatūros, drėgmės, deguonies kiekio reguliavimas patalpoje programėlių pagalba. „Selteka“ sukūrė išmanią „Biownlight“ technologiją, tiksliai atkartojančią natūralią dienos šviesą, uždarose patalpose sukuriančią žmonėms draugiškas darbo ir poilsio sąlygas, pagerindama ne tik darbingumą, bet ir fizinę savijautą.  Inovatyvūs verslo įstaigų siūlomi sprendimai galėtų būti taikomi ir pakaunėje.

Susirinkimą organizavo „Structum projektai“, kurių rengiamame konkurse „Išmanusis miestas“ praėjusiais metais dalyvavo ir Kauno rajonas kartu su kitomis šešiomis savivaldybėmis – Ignalina, Anykščiais, Zarasais, Vilkaviškiu, Palanga, Marijampole. Profesionalai ir didžiausių Lietuvos universitetų studentai varžėsi kurdami išskirtinius projektus, atitinkančius savivaldybių poreikius bei lūkesčius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: