Kalėdinio veteranų slalomo dalyviai sniego nepasigedo

47-asis Lietuvos automobilių sporto veteranų kalėdinis slalomas šįmet sutraukė per 70 dalyvių.

Nuo 1974-ųjų vykstančios varžybos vyksta kasmet ir nebuvo nutrūkę net ekonominės blokados laikais: "Mes specialiai rengėme Kalėdinius ir Velykinius slalomus, slapta, žinoma, nes sovietiniais laikais Kalėdų ir Velykų viešai būti negalėjo. Tačiau norėjome pasidaryti šventę sau. Ir ekonominės blokados laikais, kai buvo sunku gauti kuro, susinešdavome kanistrus benzino iš garažų ir vis tiek važiuodavome", -  pasakojo Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius Romualdas Mažuolis.

Veteranų slalome dalyvauja savo laiku buvę geriausi ir garsiausi automobilių sporto meistrai: Lietuvos, Baltijos šalių, Sovietų sąjungos čempionai, vėliau dalyvavę ir Europos čempionatuose.

Vyriausiajam šių metų slalomo dalyviui - 85-eri. Pirmą kartą šįmet varžybose dalyvauja ir neįgalieji.

Įdomu tai, kad visi slalomo dalyviai trasoje važiuoja su 4-ąją dešimtį skaičiuojančia Volga GAZ 24-10.

"Jūs susirenkate kelis kartus per metus, ir taip jau beveik 50 metų. Tai rodo, kad ši tradicija ir jūsų bendrystė yra labai svarbi. Labai džiugu, kad ir tie, kurie jau seniai paliko profesionalų sportą vis dar gali savo įgūdžius atgaivinti veteranų varžybose.", - atidaryme sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Susitikti su automobilių sporto veteranais atvyko ir LR Seimo narė Raminta Popovienė, pasidžiaugusi, kad šios varžybos atrado savo vietą Kauno rajone. "Tai dar vienas puikus renginys, sukviečiantis į pakaunę žmones iš visos Lietuvos", - kalbėjo ji.

Veteranų tradicinio slalomo varžybas šįkart pradėjo debiutantai - VšĮ „Tapk laisvas“ vadovo Saulius Butrimavičiaus suburta žmonių su negalia grupė, susilaukusi išskirtinio organizatorių ir varžovų palaikymo. Tiesa, jie lenktyniavo su savais, jų reikmėms pritaikytais automobiliais, o varžybų teisėjai iš dviejų važiavimų fiksavo geriausiąjį laiką.

 Šioje grupėje pergalę šventė pirmasis paraišką atsiuntęs Rolandas Šukys iš Joniškio, vairavęs „Toyota Corolla“ automobilį.

 Joniškietis aplenkė prizininkais tapusius širvintiškius Algimantą Kojį su „Volkswagen Golf“ ir Povilą Vaškevičių su „Fiat Multipla“.

 Ketvirtas liko „Chrysler Grand Voyager“ vairavęs kaunietis Ramūnas Alikonis, tačiau jis džiaugėsi pergale retro klasikos automobilių grupėje.

Moterų įskaitą pirmąsyk laimėjo kaunietė Ona Jasinskaitė, aplenkusi antrąją prizininkę, sostinės atstovę Laimą Sukich ir trečiąją vietą užėmusią kaunietę Meilę Pumerytę.

Vyriausiųjų amžiumi sporto meistrų ir teisėjų veteranų grupėje pirmuoju smuiku griežė 84-erių kaunietis Algirdas Rymonis, iškovojęs ir LAK prezidento R. Dovidaičio įsteigtą pirmojo „Kauno rudens“ ralio, surengto 1974 m., laimėtojo Romo Jakučionio atminimo taurę.

 Teisėjų 61-70 metų amžiaus grupės nugalėtojais tapo tauragiškiai Stanislovas Aukštkalnis, Leonas Vitkus ir Vytautas Aleksynas, kurių galutinę rikiuotę tokia eilės tvarka lėmė tik dešimtosios sekundės dalys.

Tauragiškiais pasekė iškart po jų startavę vilniečiai – pirmos A grupės 50-60 m. amžiaus sporto meistrai. (A grupėse varžėsi buvę lenktynininkai vairuotojai, o B – jų šturmanai).

Čia nugalėjo Arūnas Petrovas, distanciją įveikęs per 56,5 sek. ir pranokęs Almantą Jacevičių (57,2 sek.) ir Aurimą Onuškevičių (1min. 0,8 sek.)

To paties amžiaus sporto meistrų veteranų B grupėje visą garbės pakylą užėmė kauniečiai. Pergalė džiaugėsi Gintautas Firantas, distancijoje sugaišęs 57,2 sek. ir aplenkęs Vladą Norkų ir Šarūną Mažeiką, finišo liniją kirtusius per 1 min. 0,6 sek. Jiems abiems teisėjai leido džiaugtis antrosiomis prizininkėmis vietomis.

Vyresnių amžiumi sporto meistrų veteranų grupėje dominavo kaunietis Alvidas Gilys, iškovojęs ir LASF prezidento S.Girdausko įsteigtą buvusio ilgamečio LASF vadovo Sigito Alesiaus atminimo taurę.

Kauno rajono mero V. Makūno įsteigta LŽU akademijos ilgamečio dėstytojo, prodekano, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus taure džiaugėsi Romualdas Janavičius, o Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo trofėjumi – Mindaugas Marcinkevičius.

Nemažiau atkali kova vyko ir komandinėje varžybų įskaitoje, kurioje varžėsi aštuonios ekipos ir kurią laimėjo renginio šeimininkai – Kauno miesto pirmoji komanda.

Antroje vietoje liko pajėgi Tauragės automobilių sporto veteranų komanda, pranokusi trečiąją vietą iškovojusią Vilniaus miesto pirmąją komandą.

Veteranų kalėdinio slalomo varžybų rengėjai svetingai priglaudė ir jėgas išbandyti panorusią VDU-ŽŪA ir technologijų parko komandą, grupę automobilių sporto klubų narių bei rėmėjų ir automobilių sportą pamėgusio jaunimo grupę, kurios nugalėtoju tapęs, savo automobilį vairavęs Tadas Dovidaitis buvo absoliučiai greičiausias trasoje, ją įveikęs per 50,8 sek.      

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: