Kačerginė ir Zapyškis sulaukė kokybiško vandens

Nauja Zapyškio vandens gerinimo stotis maždaug dviem tūkstančiams Kauno rajono gyventojų tieks išvalytą, higienos normas atitinkantį geriamąjį vandenį.

Pirmadienį, per atidarymo iškilmes, iš dangaus pliūptelėjo lietus. „Negali būti nuostabesnio scenarijaus, kokį sugalvojo pats Viešpats“, - šypsojosi naują stotį pašventinęs Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Juozas Fakėjavas.

Pirmąsias tyro vandens stiklines išgėrė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir „Giraitės vandenų“ direktorius Gitis Urbelis.

„Zapyškiečiai ilgai neturėjo gero vandens, nes jame buvo daug rūdžių. Smagu, kad iš naujų gręžinių tekantis vanduo yra puikios kokybės“,- džiaugėsi meras.

Iš ES fondų ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto šiam projektui skirta beveik pusė milijono eurų. Statybos darbus atliko ir įrenginius montavo UAB „Eigesa“.

„Vandentvarkai skirtas lėšas stengiamės pirmiausia nukreipti į tas teritorijas, kur opiausios problemos ir daugiausia gyventojų“, - pabrėžė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis.

Kokybiškas vanduo bus tiekiamas Zapyškio, Dievogalos, Kluoniškių, Kačerginės gyventojams, įstaigoms.

Planuojama, kad naujieji vandens gerinimo įrenginiai galės aptarnauti maždaug 2 tūkst. gyventojų. Vandenvietėje įrengti trys gręžiniai, pripildyti tyro vandens rezervuarai. Išvalytas vanduo atitinka ES Geriamojo vandens direktyvos 98/83/EEC normas ir Lietuvos higienos normą HN 24:2003.

„Iki šiol Kačerginės ir Zapyškio seniūnijose vanduo buvo prasto skonio, jame buvo daug mangano, geležies. Dabar vanduo tiekiamas iš naujų gręžinių. Be to, šiuolaikiniai įrenginiai iš jo pašalina nuosėdas ir pagerina skonį“, - pasakojo UAB „Giraitės vandenys“ direktorius Gitis Urbelis.

Zapyškio stočiai pradėjus veikti visu pajėgumu, 98 proc. Kauno rajone tiekiamo vandens atitiks higienos normas.

Pasinaudojus ES lėšomis, pastatyti ir veikia vandens gerinimo įrenginiai ir kitose pakaunės vietose. Aukštos kokybės geriamasis vanduo iš jų tiekiamas 474 Ilgakiemio, 406 Juragių, 189 Padauguvos gyventojams.

Iki 2020 m. dideli vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos darbai vyks Kulautuvoje, Ramučiuose, Šlienavoje, Žiegždriuose, Piliuonoje, kitose Kauno rajono vietose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: