Pirmasis bendruomenių susitikimas vyko ant Sklandytojų kalvos

Sekmadienį ant Sklandytojų kalvos Netonyse (Raudondvario sen.) vyko renginys „Jie skrenda“. Jo metu susitiko Kauno rajono bendruomenės. Taip pat buvo minima tarptautinio bendradarbiavimo projekto, tuo pačiu pavadinimu „Jie skrenda“, pabaiga.

Projekto metu partneriais tapo Lenkijos vietos veiklos grupė (VVG) „Lider Pojezierza“, Kauno rajono VVG ir Garliavos miesto VVG. Projekto tikslas skatinti Kauno rajono ir Myslibužo regiono jaunimo pilietinį ugdymą per aviacijos istorijos pažinimą ir įamžinimą.

Šventėje įgyvendinamą projektą pristatė Kauno rajono VVG pirmininkė K. Švedaitė-Damašė, o dalyvius ir svečius sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Tardamas sveikinimo žodį jis dėkojo visiems susirinkusiesiems ir pabrėžė, kad būtent dėl tokių renginių susitinka mažos bendruomenės, Pakaunės kraštas stiprėja ir jungiasi į vieną didelį būrį.

„Tokių renginių metu susitinkame ir susipažįstame su kaimynais. Džiugu, kad šiandien matome svečius iš Lenkijos. Visi kartu galime paminėti S. Dariaus ir S. Girėno 85-ąsias žūties metines. Šie žmonės mums tapo tautos didvyriais ir įkvėpimo šaltiniu pažinti aviacijos pasaulį,“ – kalbėjo meras.

Renginio „Jie skrenda“ metu buvo pristatyti Lietuvos–Lenkijos tautodailininkų plenero ir jaunimo stovyklos rezultatai – skulptūrų apžiūra bei filmo peržiūra apie S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą. 

Taip pat vyko jaunųjų aviatorių, aitvarų, skraidyklių, raketų ir aviamodelių gamybos edukacijos, bendruomenių varžytuvės – jos pristatė savo „skraidantį objektą“. Originaliausieji buvo apdovanojami organizatorių ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Mažiesiems šventės dalyviams didžiausia pramoga tapo didelių muilo burbulų pūtimas ir gaudynės. Renginio metu dalyviai buvo vaišinami plovu ir Panevėžiuko kaimo bendruomenės paruošta žuviene.

Šventė vyko ne tik žemėje, bet ir danguje. „Laisvo skrydžio“ klubo prezidentas Dainius Liegus su visais sveikinosi iš dangaus, skrisdamas motorizuotu parasparniu „Lituanica“. Būtent juo D. Liegus rugpjūčio 3–4 d. įveikė pavojingą 650 km, nuo Pščelniko iki Kauno, kelionę ir užbaigė lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno nutrūkusį skrydį per Atlantą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: