Jaunieji išradėjai žinias pasitikrino „RoboLygos“ varžybose

Balandžio 5 d. Zapyškio bibliotekoje vyko Kauno rajono tarpbibliotekinės „RoboLygos“ varžybos moksleiviams. Jose dalyvavo net 12 robotikos būrelio moksleivių komandų iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir 5 – jos padalinių: Zapyškio, Piliuonos, Ringaudų, Lapių ir Ežerėlio bibliotekų.

Į varžybas Zapyškyje, kuriose netrūko įtampos ir pergalių džiaugsmo, susirinko gausus dalyvių ir palaikančių draugų bei artimųjų būrys.

Zapyškio bibliotekoje vykusiose jau trečiose Kauno rajono tarpbibliotekinėse moksleivių varžybose dalyvavo 12 moksleivių komandų su sukonstruotais lego robotais. Varžybų dalyviai varžėsi 4 rungtyse: „juodoji linija“, „roboto kopimas į kalną“, „šiukšlių valymas“ ir „robotų sumo“.

Moksleiviai varžyboms ruošėsi iš anksto - jie turėjo sukonstruoti bei suprogramuoti robotą, kuris įveiktų varžybų organizatorių parengtas 4 rungtis. Pati emocionaliausia ir smagiausia pasirodė robotų sumo rungtis, pelniusi daugiausia ovacijų. Atrodo, kad robotų sumo kovotojų užduotis gana paprasta - išstumti priešininką už žaidimų aikštelės linijos. Tačiau, kaip ir bet kuri rungtis, taip ir sumo kovos turi savo niuansų. Šie visiškai autonominiai mechanizuoti kovotojai išstumti iš ringo savo varžovą turi per kuo trumpesnį laiką. Po nuožmių dvikovų finale varžėsi ne tik stipriausi, bet ir greičiausi robotai, kurie sugebėjo tai padaryti vos per 10-12 sekundžių.

Po įnirtingų kovų I - III-ąją prizines vietas pasidalino ir nugalėtojais tapo Zapyškio bibliotekos komandos - „Zapai“, „Mini - Game“ ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos komanda - „Robo - zona“.

Geriausiai pasirodę varžybų dalyviai buvo apdovanoti renginio organizatorių - viešosios bibliotekos ir varžybų kuratoriaus bei rėmėjo - Zapyškio bibliotekos savanorio Žilvino Neliubšio įsteigtais prizais. Visiems buvo įteiktos vardinės padėkos ir saldžios  dovanos.

Neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimų Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradžia laikome Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuoto projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Kultūros ministerijos dalinai finansuotą projektą „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“, kurį 2015 - 2016 m. sėkmingai įgyvendino Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos 6 padaliniai.

2015 metų vasarą startavusiu projektu, apjungusiu bibliotekas ir mokyklas naujoms veikloms, plėtojant formalųjį ir neformalųjį ugdymą, buvo siekiama ugdyti Kauno rajono moksleivių kūrybines, iniciatyvumo ir technologines kompetencijas, panaudojant informacines technologijas (IT), sudarant sąlygas kokybiškam integruotam formaliam ir neformaliam ugdymui.

Dešimt mėnesių vykusių „Lego robotikos“ užsiėmimų metu moksleiviai konstravo LEGO Mindstorm NXT ir EV3 robotų modelius ir naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais gilino programavimo žinias.

Vaizdo technologijų užsiėmimų dalyviai mokėsi nuotraukų redagavimo, sustabdyto kadro animacijos, filmų montavimo, laidų įgarsinimo ir muzikos kūrimo subtilybių. Padedami dėstytojos, kūrybinių idėjų ir entuziazmo nestokojantys moksleiviai ir mokytojai rašė scenarijus ir planšetiniais kompiuteriais filmavo ir montavo trumpo metražo vaidybinius filmukus.

Jaunieji bibliotekos bičiuliai jau antrus metus kiekvieną savaitę su nekantrumu laukia viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose vykstančių  neformalaus ugdymo „ Lego robotikos“ užsiėmimų. Moksleivius programavimo subtilybių moko vyresnioji bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė ir VDU dėstytojas Š. Ašmantas. Bibliotekos padaliniuose programavimo žiniomis su moksleiviais dalinasi bibliotekų darbuotojos.

„Lego robotikos“ užsiėmimus bibliotekoje lankantys moksleiviai savo jėgas  išbandė 2016 m. dalyvaudami tarptautinėse lego robotikos konkurso First Lego League (FLL) regioninėse atrankinėse varžybose Kaune, taip pat respublikinėse moksleivių robotikos varžybose KTU licėjuje „Legrob 2016“.

Praėjusių metų pavasarį pirmą kartą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo organizuotos Kauno rajono moksleivių Lego robotų varžybos „Legrob in library“, jose dalyvavo 9 moksleivių iki 14 m. amžiaus viešosios bibliotekos komandos su sukonstruotais lego robotais ir 5 – jos padalinių: Zapyškio, Ežerėlio, Lapių, Ringaudų ir Domeikavos bibliotekų.

Šių varžybų tikslas - sudominti vaikus mokslu, technologijomis, mokyti jas taikyti, tobulinant gyvenimiškus įgūdžius.

Prisidedant prie jaunų žmonių technologinių, kūrybiškumo kompetencijų ugdymo ir tarpusavio bendradarbiavimo viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose organizuojamos tęstinės kūrybinės tarpbibliotekinės moksleivių robotikos varžybos „RoboLyga“.

Komandų treneriai teigia, kad tokio pobūdžio varžybos labai padeda tobulinti vaikų domėjimąsi juos supančiu pasauliu, programavimu, lavina komandinį darbą ir loginį mąstymą.

Kviečiame prisijungti prie mūsų ir atvykti į Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykstančius „Lego robotikos“ užsiėmimus. Galbūt kitais metais būtent Jūs papildysite varžybose dalyvaujančių komandų gretas!

 Vyr. bibliotekininkė Regina Vasauskaitė, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: