Ilgakiemyje įsikūrę laivų statytojai žinomi visame pasaulyje

Turbūt kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime yra žavėjęsis kurortuose stovinčiais prabangiais kateriais, bet retas kuris žino, kad tokie laivai yra statomi Lietuvoje. Kauno rajone, Ilgakiemio kaime įsikūrusi įmonė „MAREX Boats“ yra žinoma visame pasaulyje. Jų statomi kateriai vertinami už išskirtinę kokybę, meistriškumą, laivų ilgaamžiškumą ir nepriekaištingą dizainą. Tai įrodo visi tarptautiniai apdovanojimai ir pagyrimai, kuriuos įmonė gavo per paskutinį dešimtmetį vietinėje ir tarptautinėje arenoje.

Trečiadienį įmonėje apsilankęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas apžiūrėjo beveik 20 tūkst. kv.m užimančias gamybines patalpas, kuriose gimsta prabangūs laivai, kurie vėliau iškeliauja į Ispaniją, Švediją, Daniją, Šveicariją, Norvegiją, Turkiją, Vokietiją, Jungtinius Arabų Emyratus ir kitas pasaulio šalis.

„Europą jau esame užkariavę. Turime užsakymų iki 2024 metų, tad nauji klientai žino, kad užsakymų tektų laukti bent du metus. Mes neužsiimame masine laivų statyba. Laivus parduodame patyrusiems laivų mylėtojams“, – teigė „MAREX Boats“ generalinis direktorius Saulius Pajarskas.

„MAREX Boats“ – Norvegijos įmonė, kuri kitąmet švęs 50-metį. Ilgakiemyje gamybinėse patalpose šiuo metu darbuojasi 327 žmonės, trečdalis jų – iš Kauno rajono, kiti iš Kauno, Prienų, Kazlų Rūdos ir kitų miestų.

Įmonės direktorius džiaugėsi, kad didėjant įmonei, auga ir gamybos apimtys, pardavimai ir darbuotojų skaičius. „Iki 2024 metų tikimės turėti 500 darbuotojų“, – pasidalino planais S. Pajarskas.

„MAREX Boats“ socialiai atsakinga įmonė, kuri yra aktyvi vietinės bendruomenės narė, remia Ilgakiemio mokyklą-darželį.

Direktorius užsiminė, kad planuojama įmonės plėtra. „Iki šiol gaminome katerius iki 12 metrų. Tačiau pradėjome statyti 42 pėdų (beveik 14 metrų ilgio) laivą, kurį tikimės dar šįmet pristatyti parodoje. Be to, įmonės ekspertai ruošia ir naują projektą – 16 m ilgio, 5,1 m aukščio ir beveik 5 m pločio laivą. Tad svarstome plėsti ir gamybines patalpas“, – apie naujus planus ir laukiančius iššūkius papasakojo direktorius.

V.Makūnas džiaugėsi, kad pakaunėje įsikūrusi efektyviai dirbanti įmonė, kurianti naujas darbo vietas, turinti rinką visame pasaulyje, kuri nepamiršta ir vietos bendruomenės, rūpinasi jų poreikiais. Meras direktoriui padovanojo Kauno rajono vėliavą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos