Ilgakiemio projektas – tarp Europos geriausiųjų

Lapkričio 17 d. Vienoje (Austrija) vykusiuose 2018 m. Europos geriausių politinių sprendimų apdovanojimuose tarp finalistų buvo ir Kauno rajono Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė Aušra Gužauskienė bei projekto globėjas Eimuntas Raugevičius, Garliavos apylinkių seniūnas.

Jų projektas „Mylėkime vaikus. Švietimo įstaiga – svarbiausias bendruomenės telkimo įrankis kaime“ – vienas iš 80 finalistų, atrinktų iš Europos gyventojų pateiktų projektų.

Jau antrą kartą politikos inovacijų apdovanojimams buvo pristatyti geriausi politiniai projektai iš visos Europos.

Projektus vertino ir balus skyrė vertinimo komisija, ją sudarė daugiau nei 1000 europiečių. Vertinimas vyko internetu.

Projektai buvo vertinami aštuoniose kategorijose: demokratiškumo, darbo, ekologijos, žmogaus teisės, bendruomeniškumo, gyvenimo kokybės, žmonių gerovės.

Temos buvo pačios įvairiausios – pradedant nuo tvarios, aiškios maisto grandinės Bavarijoje iki pasų suteikimo aštuoniolikmečiams, kurie suteikia galimybę nemokamai naudotis geležinkelio transporto paslaugomis. Taip pat tokie projektai, kaip kūrybiškumo atgaivinimas socialinių ir ekonominių problemų turinčiuose rajonuose Belgijoje ir Anglijoje.

Apie geriausius Europos projektus bei jų kūrėjus sužinojo 450 renginio svečių, tarp jų buvo parlamentarai, merai, valdžios atstovai iš daugiau nei 15 Europos šalių.

Tarp atrinktųjų – ir dar 5 Lietuvos projektai, taip pat Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Šveicarijos bei Europos komisijos pateikti projektai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: