Idėjų generatorius 2017 išaiškino nugalėtojus

Jau trečius metus vykstantis jaunimo verslumo konkursas „Idėjų generatorius 2017“ ir šiais metais pritraukė nemenką būrį jaunuolių. Vienuolika studentų iš visos Lietuvos ir šešios 9-12 klasių Kauno rajono moksleivių komandos gruodžio 7d. Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) pristatė savo verslo idėjas.

Komandas sudarė moksleiviai iš Raudondvario, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijų ir Kulautuvos pagrindinės mokyklos, o studentai – iš ASU ir Kauno kolegijos. Šiais metais konkursas praplėtė savo tematiką ir kvietė siūlyti ne tik tradicinio verslo idėjas, bet ir socialinio verslo.

Pirmąją vietą mokinių grupėje laimėjo Kulautuvos pagrindinės mokyklos dešimtokų komanda „Dominatoriai“, pasiūliusi panaudoti energetiniams tikslams vieną lengviausiai prieinamų atsinaujinančių energijos šaltinių mūsų šalyje – biomasę.

Antrąją vietą laimėjo Raudondvario gimnazijos 11-tos klasės mokinės, prisistačiusios kaip komanda „SolarTeach“. Merginos pristatė pirmojo kosmoso pramogų parko Europoje prototipą.

Trečioji vieta atiteko Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos komandai „Gaspa“, pristačiusiai inovatyvią priemonę dantų higienai palaikyti.

Pirmąją vietą studentų grupėje užėmė ASU logistikos ir prekybos studentas Adrijus Beniušis pristatęs problemos, aktualios negaliesiems, netekusiems galūnių, sprendimo būdą. Vaikinas atsivežtą iš Jungtinių Amerikos Valstijų patirtį labai norėtų pritaikyti Lietuvoje ir taip suteikti naujas galimybes neįgaliesiems.

Antrosios vietos laimėtojai, ASU logistikos ir prekybos studentai, pasiūlė inovatyvius skėčius, kurie apsaugo ne tik nuo lietaus bet ir žmogaus gyvybę.

Trečiosios vietos laimėtojas – ASU žemės ūkio technologijų ir vadybos studentas Dovydas Pikčilingis. Jo idėja „Dodo dribsniai“ jau yra pasiekusi prototipinę stadiją ir netrukus sveikuoliški batonėliai bus pateikti rinkai.

Komisiją sudarė savo sričių profesionalai: UAB „Hegelmann Transporte“ finansų vadovas Vytis Arlauskas, Kauno rajono savivaldybės tarybos ir Jaunimo reikalų tarybos narys Vytenis Vitkauskas, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Aistė Sinkevičienė, ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas doc. dr. Bernardas Vaznonis ir profesorė Asta Raupelienė.

I–osios vietos nugalėtojams 200 eurų piniginį čekį įsteigė UAB „Garlita“, II–osios vietos nugalėtojams 150 eurų čekį – UAB „Dinaka“, III–osios vietos nugalėtojus sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, įsteigęs 100 eurų piniginį prizą.

Studentus piniginiais prizais įvertino Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas ir socialinis partneris UAB „Hegelmann transporte“. Jie kartu skyrė I–osios vietos nugalėtojams 200 eurų, II–osios vietos nugalėtojams –150 eurų, III–iosios vietos – 100 eurų.

UAB „Ekspedicija“ ir UAB „Laipiojimo centras Miegantys drambliai“ apdovanojo nugalėtojus papildomais prizais, pakviesdami juos pasimėgauti savo siūlomomis pramogomis laisvalaikio centruose.

Buvo suorganizuoti ir keli tarpiniai renginiai. Vienas iš jų – „Jaunimo forumas vyko lapkričio 30 dieną Raudondvario Pilyje, kitas – „Išduosime paslaptį“ –Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete gruodžio 6 d.

Renginių tikslas buvo įkvėpti jaunimą generuoti idėjas, kurti verslus ir būti versliais, buvo mokoma taisyklingai pristatyti savo idėjas.

Konkurso organizatoriai –Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas, ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto Verslumo ugdymo centras, Kauno rajono savivaldybė, Kauno pramonės ir prekybos amatų rūmai. Kviečiame nepraleisti progos dalyvauti „Idėjų generatoriuje 2018“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: