Į pagalbą Kauno rajono žmonėms medikai skubės šiuolaikiniais GMP automobiliais

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties kolektyvas džiaugiasi įsigijęs automobilių, kokių dar niekas Lietuvoje neturi. Už įstaigos lėšas nupirktos dvi naujos, kokybiškos ir patogios transporto priemonės.

„Per visą eksploatacijos laiką automobilis nuvažiuoja apie 600 tūkst. km, o tai yra beveik 15 kartų aplink Žemės rutulį. Toks intensyvus automobilių naudojimas verčia investuoti į jų remontą ir technikos parko atnaujinimą“, – kalbėjo VšĮ Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytoja Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Įstaigos automobilių parką sudaro 11 specialiosios paskirties GMP automobilių: 7 automobiliai, kurių eksploatacijos laikas yra iki 4 metų, ir 4 automobiliai jau naudojami 5–8 metus. Vienas iš naujų automobilių bus naudojamas Vilkijos krašte, o kitas riedės Karmėlavos, Girionių, Ringaudų, Zapyškio ir aplinkinių kaimų keliais.

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis teikia pagalbą daugiau kaip 101 tūkst. pakaunės gyventojų. Gausėjant naujakurių, didėja ir pacientų skaičius. Nors teritorija didelė, nepriklausomai nuo to, kur atsitiko nelaimė, pacientą GMP brigada yra pasiryžusi pasiekti greičiau nei per 25 minutes, ir tai pavyksta daugiau nei 91 proc. atvejų.


„Dėkoju, kad nuoširdžiai ir profesionaliai tarnaujate mūsų krašto žmonėms. Tikiu, kad nauji automobiliai padės dar greičiau pasiekti tuos, kuriems prireiks skubios medicinos pagalbos“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.


Naujų automobilių švyturėliai integruoti į stogą ir apsaugoti nuo medžių šakų, pro kurias dažnai tenka važiuoti soduose, siauruose miško keliukuose. Automobiliuose sumontuota moderni gaivinimo aparatūra. Salonas pagamintas vientiso liejimo formos, dėl to jį bus paprasčiau dezinfekuoti. Neštuvai – aukštos kokybės, patogūs, tokių kitos Lietuvos GMP stotys kol kas neturi.

„Mums, „Volkswagen“ atstovams, smagu matyti šiuos automobilius, kuriais skubama padėti žmonėms. Tai vienas didžiausių įvertinimų“, – džiaugėsi „Autojuta“ komercinio transporto pardavimų vadovas Airidas Zapolskis. Jo teigimu, Kauno rajonas nuo šiol bus pavyzdžiu net tik Lietuvai, bet ir šalims kaimynėms. Tokios komplektacijos automobilių Baltijos valstybėse turi tik Estijos medikai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: