Kauno rajone gripu serga tik vienas gyventojas

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui paskelbus duomenis apie sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, itin palankių skaičių sulaukė Kauno rajonas. Pakaunėje gripu serga tik vienas gyventojas, o ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – 200. Bendras sergamumo rodiklis yra 20,9. Kauno apskrityje šis rodiklis beveik dvigubai didesnis – 38,5.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu yra mažesnis.

Gripas – ūmi virusų sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Dažnai pasitaiko labai sunkios šios ligos komplikacijos, todėl veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė – skiepai.

Kauno rajono savivaldybė atsižvelgiant į ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso (COVID-19 ligos) plitimo, buvo suinteresuota, jog nuo gripo pasiskiepytų kuo didesnė savivaldybės gyventojų dalis, todėl pati įdėjo daug pastangų, kad taip įvyktų

„Savivaldybės lėšomis buvo paskiepyta 1,5 tūkst. norinčiųjų. Tarp jų buvo žmonės, dirbantys savivaldybėje, seniūnijose, ugdymo, globos ir socialių paslaugų įstaigose, visuomenės sveikatos biure, bibliotekose, muziejuose, kultūros, sporto mokyklose ir kitur“, – vardijo Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Skiepų sulaukė ir visi sveikatos įstaigose dirbantys medikai, kurie to pageidavo. Jie buvo skiepijami valstybės lėšomis.

„Matydami šiandien tokius žemus sergamumo rodiklius dar kartą galime įsitikinti, koks svarbus tinkamas ir socialiai atsakingas požiūris į skiepus“, – teigė savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Kauno rajono gydymo įstaigos pirmuoju etapu gavo 2296 vakcinas, įsigytas už valstybės lėšas. Savivaldybės gydytoja ragina žmonės, kurie dar nepasiskiepijo nuo gripo, paskubėti ir kreiptis į gydymo įstaigą.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokama gripo vakcina gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: 65 m. ir vyresni asmenys; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais (taip pat ir vaikai); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: