Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė: mums brangi kiekviena minutė!

„Prieš kviesdami greitąją medicinos pagalbą gerai pagalvokite, ar ji jums tikrai reikalinga, mes šiuo, koronaviruso pandemijos metu, dirbame nepaprastai įtemptai ir brangi kiekviena minutė. Tačiau, jei situacija reikalauja, kaip ir anksčiau, vykstame į visus kvietimus gyventojams ūmiai susirgus ar įvykus nelaimingam atsitikimui“, – į gyventojus kreipiasi Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties (toliau – GMPS) direktorė gydytoja Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Medikų praktika rodo, kad dažnai užtenka šeimos gydytojo konsultacijos. Tačiau, akcentuoja GMPS vadovė, jei išties jaučiatės prastai ir įtariate, kad jums gali būti koronavirusas – jo simptomus galima rasti kone visose žiniasklaidos priemonėse – skambindami greitajai pagalbai, labai tiksliai ir konkrečiai informuokite apie visus simptomus ir jokiu būdu neslėpkite jų – greitosios medikai turi žinoti, kam ruoštis. Deja, būna atvejų, kai dispečeriams sunku diferencijuoti susirgimo priežastį, jei pacientas neaiškiai nusako susirgimo aplinkybes, anamnezę.

„Jei medikai, nežinodami tikrosios situacijos, nuvyks be apsaugos, bus apkrėsti ir susirgs, tuomet visai nebus kam vežti ir gydyti naujai susirgusiųjų“, – pabrėžia GMP direktorė.

Gydytoja nerimauja, ar apskirtai užteks apsaugos priemonių. Jų kol kas yra pakankamai, bet kasdien daugėjant susirgusiųjų nežinia, ar nepritrūks. Ieškoma įvairių būdų ir kelių jų įsigyti.

Jei įtariate, kad jums gali būti koronavirusas, geriausia skambinti į Koronos karštąją liniją trumpuoju numeriu 1808. Skambinti galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų. Ten jus pakonsultuos pagal specialų algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais, esant poreikiui, sujungs su GMP dispečerine.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: