Geltonasis autobusas perduotas Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai

Ketvirtadienį Vilniaus Rotušės aikštėje savivaldybėms buvo iškilmingai perduoti geltonieji autobusai. Kauno rajonas atsiėmė pirmąjį autobusą, kuris priklausys Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos moksleiviams pavežėti.

Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija Kauno rajono savivaldybei iš viso skirs 3 autobusus. Savivaldybės taryba pritarė juos perduoti Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai, Zapyškio ir Lapių pagrindinėms mokykloms. 

Zapyškio pagrindinė mokykla ir Lapių pagrindinė mokykla iki lapkričio gaus 19 vietų autobusiukus „Volkswagen Crafter“.

Kauno rajono savivaldybėje į įvairių tipų švietimo įstaigas vežama per 3200 mokinių, iš jų apie 80 – į papildomo ugdymo sporto ir meno mokyklas.

2017–2018 mokslo metais Kauno rajono mokyklos valdė 29 autobusiukus, iš jų 16 gauti iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, o 13 – įsigyti Savivaldybės biudžeto lėšomis. Mokykliniais ir geltonaisiais autobusais praėjusiais mokslo metais buvo pavėžėjama per 30 proc. rajono mokinių.

Savivaldybės biudžeto lėšomis dar šiais metais planuojama įsigyti M2 klasės 19+1 sėdimų vietų mokyklinį autobusą.

Siekiant užtikrinti mokinių saugumą, nuo 2016 metų visuose naujuose autobusuose įrengti alkoblokai, atitinkantys Europos Sąjungos standartus. Prieš užvesdamas variklį, vairuotojas turi pasitikrinti blaivumą transporto priemonėje sumontuotu alkoholio tikrintuvu. Jei bus aptinkama alkoholio, pasukus užvedimo raktą, variklis neužsives.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: