Gedulo ir vilties dienos minėjimai Kauno rajone

Birželio 14 d. Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Šią dieną pagerbiami tremtyje žuvę lietuviai. Prieš 77 metus prasidėjo masiniai areštai – lietuvių šeimos buvo tremiamos į Sibirą. Iki šiol tiksliai nenustatyta, koks ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičius, bet skaičiuojama, kad krovininiais traukinių vagonais buvo išvežta daugiau nei 100 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Išvežti į Sibiro gilumą, tremtiniai turėjo dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kitus sunkius fizinius darbus. Didžiuliame šaltyje patys statėsi namus.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas vyks daugelyje Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Kauno rajone birželio 14-ajai paminėti renginiai vyks Garliavoje, Raudondvaryje, Domeikavoje ir Babtuose.

Garliavoje birželio 14 d. vyks Lietuvos Sąjūdžio 30-mečio ir Gedulo ir vilties dienos minėjimas. Pradžia – 18 val. Garliavos Švč. Trejybės bažnyčioje, 19 val. muzikinis-literatūrinis minėjimas prie koplytstulpio, Garliavos krizių centro kiemelyje. Renginio organizatoriai kviečia atsinešti žvakutę ir gėlės žiedą.

Raudondvario bažnyčioje minėjimas prasidės 19 val. šv. Mišiomis. 20 val. folkloro ansamblio „Piliarožė“ programa „Anglim ant beržo tošies“.

19.30 val. gyventojai kviečiami į Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčią, joje vyks Kauno rajono chorų koncertas „Sacrum Convivium“.

Babtuose Gedulo ir vilties dienai atminti 18 val. bus aukojamos šv. Mišios Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

Kviečiame dalyvauti ir būti vieningiems!

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: