Europos žydų kultūros diena grąžins Garliavą į praeitį

Rugsėjo mėnesį didžiausias Kauno rajono miestas Garliava sugrįš į praeitį ir kvies pasinerti į žydiškojo paveldo tradicijas bei istoriją.

Kasmet rudens pradžioje, rugsėjo 3-iąją, tradiciškai minima Europos žydų kultūros diena. Šiais metais Kauno rajone žydų kultūrai skirti renginiai truks kur kas ilgiau nei vieną dieną. Jonučių gimnazija ir progimnazija įgyvendina ypatingą projektą: „Diaspora ir paveldas. Štetlas“, kurio metu Garliavoje atgims senasis žydų gyvenimas.

Štetlas jidiš kalba reiškia miestelį. Tačiau tai – ne bet koks miestelis, o tas, kuriame žydai sudarė ženklią gyventojų dalį, darė įtaką miestelio raidai, kultūrai, gyvenimui. Garliava yra būtent vienas tokių miestų, čia yra ideali vieta prisiminti ir saugoti žydų šeimos, darbo, kalendorines, bendruomenės tradicijas, skatinti jų tęstinumą.

Projekto metu numatyta eilė renginių, kurių tikslas - Garliavos žydų miestelio atminimo įamžinimas bei žydų kultūros ir tradicijų pristatymas.

Garliavos štetlas atgis interaktyvaus spektaklio metu, parodant Garliavos Jonučių progimnazijos mokiniams, Garliavos bendruomenei ir Kauno rajono mokiniams praeities Garliavos miestelį, pristatant žydų tradicijas, kultūrą ir šventes.

Po spektaklio su žydu kulinariniu paveldu supažindins bendrai ruošiama žydiškų patiekalų vakarienė.

Pasibaigus projektui ir surinkus vaizdinę medžiagą, rašytinius šaltinius, bus parengta interaktyvi svetainė „Garliavos štetlas“, kurioje atgims tarpukario Garliava (vaistinė, mokykla, batų taisykla, parduotuvė ir kt.) su joje gyvenusiomis asmenybėmis.

Su žydų kultūra ir tradicijomis susipažinti taip pat kvies Babtai. Babtų kraštotyros muziejuje veiks paroda "Dingęs sinagogų pasaulis", vyks filmų peržiūros. Bus tvarkomos žydų senosios kapinės Babtuose.

 

KRS inf.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: