Vilkijoje vidurvasario šventė sujungė du Nemuno krantus

Vilkija sukvietė linksmybių pasiilgusius žmones į triukšmingą vidurvasario šventę ,,Kelkis ir judėk Vilkijoje 2021“. Nemuno pakrantėje vykusiame renginyje netrūko muzikos, meninių pasirodymų ir geros nuotaikos.

Šventėje apsilankė svečiai iš kitapus Nemuno – Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis su kolektyvu. Atvykusius svečius pasitiko laikinai Vilkijos seniūnės pareigas einanti Gintarė Zakarauskienė ir meno kolektyvai.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sveikino susirinkusius į renginį. „Džiaugiuosi, kad šiandien du Nemuno krantai sujungti ir dvi bendruomenės susirinko į gražią šventę“, – sakė meras. Jis įteikė padėkas seniūnei, floristui Marijui Gvildžiui, kuris sukūrė kinetinę skulptūrą „Vėjų rožė“, ir Donatui Medzevičiui, kartu su bendruomene sukūrusiam Vilkijos krašto dainą ir vaizdo klipą.

 „Tikiuosi, kad krantų bičiulystė klestės ir kartu įgyvendinsime prasmingų sumanymų“, – kalbėjo Lekėčių seniūnas.

Renginio metu vyko apdovanojimai „Pasidžiaukim vieni kitais“, pagerbti Vilkijos krašto bendruomenės nariai. Už Vilkijos aplinkos gražinimą apdovanota Ramutė Karosienė ir Vilkijos ŽŪM, už aktyvią visuomeninę veiklą – Kazys Borkis, už svarbų indėlį puoselėjant lietuvybę ir pilietiškumą bendrystėje su Punsko lietuviais – Irma ir Juozas Pečiuliai, už ilgametę pagalbą kultūrinėje veikloje – Joana ir Mindaugas Kavaliauskai. Olegui ir Ernestui Fedorčak įteiktas apdovanojimas už futbolo sporto šakos populiarinimą, pasiektas pergales bei Vilkijos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Už atsakingą darbą pandemijos metu dėkota Vidai Cilišauskienei Reginai Subačienei ir Renatai Šimonytei. Kauno rajono PGT Vilkijos komanda apdovanota už operatyvumą gesinant gyvenamojo namo gaisrą.

Garsūs plojimai aidėjo įteikiant prizus ryte vykusio tinklinio turnyro 4x4 „Vilkijos seniūno taurė 2021“ laimėtojams. Pirmosios vietos medaliai ir taurė atiteko komandai „Pagyvenę jaunuoliai“.

„Vidurvasario šventės dvasią kuria bendros tradicijos, šokiai, dainos, laužai – simbolizuojantys bendrumą ir stiprinantys tarpusavio ryšius“, – kalbėjo G. Zakarauskienė.

Renginio dalyvius muzikiniais pasirodymais džiugino Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestras „Algupys“, ansamblis „Šilokas“, Padauguvos moterų vokalinis ansamblis, Laimos ir Reginos duetas, moterų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“, Giulija ir „Nemuno krašto vaikai“, Andžela Mickutė ir pianistas Kęstutis Paulaitis, grupė „Judošiai“. Gera nuotaika dalijosi liaudiškų šokių grupė „Volungė“ ir linijinių šokių kolektyvas „Skrajūnė“. Saulei leidžiantis į šokių aikštelę gyventojus pakvietė grupė „Dar“, atlikusi populiariausias visų laikų dainas.

Susirinkusiųjų dėmesį prikaustė mimų etiudas, kuriuo papasakota istorija apie žydus, gyvenusius Vilkijos krašte.

Visos šventės metu buvo galima pabendrauti su sodybos „Pas raganaitę“ šeimininke Brigita Šiaule. 

Šventę vainikavo Arūno Sniečkaus sukurtos saulės skulptūros padegimas. Nuo Jaučakių ir Ringovės piliakalnių nužengusios laumės fakelais uždegė skulptūrą. „Šiandien mes palydim besileidžiančią saulę, kuri kasdien mums leidžia keltis ir judėti. Judėkime su gražiomis mintimis ir gerais darbais, gerbdami savo kaimynus ir artimuosius“, – kalbėjo renginio vedėjas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: