Dovana Ringaudų gyventojams – dūmų detektoriai

Per prevencinę akciją priešgaisrinius dūmų detektorius gavo ir du kraštui nusipelnę ringaudiškiai – lituanistas ir kraštotyrininkais Antanas Dagilis ir gamtininkas Jonas Vaidelys.

Šiuos nedidelius prietaisus, padėsiančius apsisaugoti nuo gaisrų, įteikė Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras. Ugniagesiams talkino naujasis Ringaudų seniūnas Rimantas Vitkauskas.

Praeityje daug metų Noreikiškių mokykloje pedagogu dirbęs A. Dagilis džiaugėsi dovana. Vyras sakė patarsiąs ir kaimynams, pažįstamiems įsigyti tokių įrenginių.

A.Vaidelys gyvena jaukioje sodyboje prie Kamšos miško, čia išpuoselėjęs gamtos kampelį, turintį dendrologinės kolekcijos statusą. Gamtininkas yra Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo mokslinis bendradarbis, parašė daugybę knygų ir straipsnių apie augalus bei jų priežiūrą, taip pat parengė želdynų projektų Kauno rajono seniūnijoms.

R.Velžys ir A. Žandaras jau seniai ragino gyventojus apsirūpinti dūmų detektoriais. „Esame padovanoję daug šių įrenginių, tačiau kai kurie gyventojai net nesivargina jų įjungti“, – apgailestavo Kauno rajono ugniagesių vadovai.

Rūpinantis gyventojų saugumu, šiemet planuojama aplankyti tūkstantį gyvenamųjų patalpų.

Dūmų detektorius yra nebrangus ir lengvai montuojamas. Svarbu tinkamai parinkti vietą, kad apie kilusį gaisrą patalpose esantys žmonės būtų įspėti kuo greičiau.

Specialistai patarė įrengti detektorių patalpos centre, taip jis greičiausiai aptiks dūmus. Įrengti virtuvėje detektorių nerekomenduojama, nes šie prietaisai gali suveikti nuo garų. O štai miegamasis – labai tinkama vieta.

Ugniagesiai taip pat ragino gyventojus tikrinti elektros instaliaciją, ar ši nepažeista.

Autonominiai dūmų detektoriai nuo gegužės privalės būti įrengti visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose, to reikalaus įsigaliosiantys teisės aktai. Detektorių rengimą reglamentuoja Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: