Pažinimo ir bendravimo tiltas į Liubliną

Rugsėjo 24–30 dienomis Kauno r. Domeikavos gimnazijos jaunimo grupė, kurios pagrindą sudarė folkloro ansamblio „Serbentėlė“ nariai, vyko į mainų vizitą Liublino karaliaus Kazimiero mokykloje.

Projektas „Mus jungiantys tiltai“ vykdomas pagal Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų programą ir  finansuojamas Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (sutartis Nr. LMF 3, 2019 m. gegužės 24 d.).

Vizito metu tiek Karaliaus Kazimiero mokykloje, tiek kitose erdvėse organizuoti įvairūs renginiai ir edukacinis projektas „Liublino unijos 450-osios metinės“. Jo metu Lietuvos atstovai kartu su vietos jaunimu dalyvavo specialiai surengtoje ekskursijoje „Jogailaičių keliu“, o įgytas istorijos žinias ir patirtį pasitikrino orientaciniame žaidime po Liublino senamiestį.

Projekto uždavinys – pasidalyti istorinio ir kultūrinio paveldo žiniomis, didinti tautinį sąmoningumą, ugdyti toleranciją, susidomėjimą artimąja kaimyne Lenkija ir griauti susidariusius stereotipus. Todėl veiklų metu buvo pristatytos šalių tradicijos, įtraukianti linksma koncertinė programa Karaliaus Kazimiero mokykloje, miesto merijoje ir Lietuvos aikštėje. Mūsų delegaciją maloniai priėmė miesto vicemeras, greitai įsiliejęs į ,,Serbentėlės” šokėjų būrį.

Daugiau apie Lenkijos istoriją ir geografiją projekto dalyviai sužinojo kelionėje į XVI amžių menantį miestą ant Vyslos kranto – Kazimierz Dolny. Naktinėje edukacinėje programoje daug sužinojome apie miestelio istoriją, genocido tragediją ir klaidžiojome ledynmetį menančios girios šaknų tarpekliu.

Kiekvienos dienos popietę informacijai apibendrinti ir filmui kurti Lietuvos ir Lenkijos jaunimas kartu leido laiką, diskutavo, reflektavo, pildė dienoraščius. O medžiagos ir nuotraukų tikrai gausu.  

Domeikavos jaunimas grįžo labai praturtėjęs, nes pažinimas yra kelias į atvirą širdį ir protą, o tai jau kito „Erasmus KA2“ projekto su lenkais ir italais koncepcija.

Netrukus, vos už kelių savaičių, Kauno r. Domeikavos gimnazijoje priimsime naujuosius bičiulius iš Liublino.

 

Ada Micpovilienė

Kauno r. Domeikavos gimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: