Kauno rajono savivaldybė paskelbta didelės rizikos savivaldybe – bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šią savaitę, nuo rugpjūčio 3 d. iki rugpjūčio 9 d. Kauno rajono savivaldybė pagal epidemiologinį rodiklį (6,2) didesnį už Lietuvos 14 d. suminį sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų (5,7), tapo didelės rizikos savivaldybe. Todėl visą savaitę tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti profilaktiniais tikslais bus atliekami intensyviau.

Tyrimų tvarka išlieka tokia pati: savivaldybėje šią savaitę intensyviau profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas. Papildomi tyrimai atliekami ugniagesiams gelbėtojams, kariams, vaistininkams, prekybos vietų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams bei kitiems asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendime Nr. V-1336 „Dėl tikslinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“.

Registracija, profilaktiniam tyrimui vyksta paskambinus į Koronos karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 – paskambinusieji Kauno rajono gyventojai, įstaigų ar įmonių darbuotojai turi pasakyti slaptažodį – „profilaktiniam ištyrimui, Kauno rajono savivaldybė“.

Kauno rajono savivaldybės gyventojai, įstaigų ir įmonių darbuotojai naudojasi Mobilaus punkto paslaugomis Kauno kempinge Jonavos g. 51A, Kaunas. Jokiu būdu negalima vykti į Mobilų punktą nesiregistravus – prieš tai būtina kiekvienam asmeniui savarankiškai skambinti 1808 ir tyrimui vykti nurodytu laiku.

Darbdavių prašome priminti darbuotojams apie šią galimybę išsitirti ir paraginti aktyviai registruotis tyrimo atlikimui.

Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą suvaldant epidemiologinę situaciją Kauno rajono savivaldybėje.

Taip pat informuojame gyventojus, kad atvykus į Kauno rajono savivaldybę, prašome naudoti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius ar kt.), laikytis ne mažesnio nei 1 metro saugaus atstumo. Savivaldybės lankytojams prie įėjimų matomose vietose yra pakabintos rankų dezinfekcinės priemonės, nuolat vėdinamos ir valomos patalpos, dezinfekuojami paviršiai, durų rankenos ir kt. Savivaldybės darbuotojai, aptarnaujantys gyventojus, taip pat dėvės apsaugines priemones.

Prašome būt sąmoningiems ir nesilankyti viešose vietose, pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymius (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.).

Kauno rajono gyventojams išsamesnė informacija teikiama tel. +370 620 13051; el. p. info@krs.lt.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: