Rekonstrukcijos neatpažįstamai keičia senos statybos darželius

Pernai tyliau ar garsiau buvo švenčiamos ne vienos įkurtuvės atnaujintuose pakaunės darželiuose. Kauno rajono savivaldybė apsukų mažinti nežada ir šiemet, netrukus kelių švietimo įstaigų raktai bus perduoti statybininkams.

„Duotą pažadą – sukurti tūkstantį naujų vietų vaikučiams darželiuose – pernai ištesėjome. Tačiau ir šiemet dėmesys švietimo sričiai nemažėja. Pastaruoju metu Kauno rajone auga tiek bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, tiek ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtinių skaičius. Nors Kauno rajono savivaldybėje veikia inovatyvūs, atviri pokyčiams lopšeliai-darželiai, tačiau nėra visiškai patenkinamas ikimokyklinio ugdymo poreikis. Darželių plėtra planuojama Garliavoje, Ringauduose, Karmėlavoje, Neveronyse, Užliedžiuose ir kitose vietovėse. Siekiant patenkinti vis didėjantį poreikį priešmokykliniam ugdymui, savivaldybė ir toliau planuoja nuomoti darželius iš privačių investuotojų bei rekonstruoti turimus“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Darželinukai „eis“ į mokyklą

„Pirmiausiai darbai prasidės Zapyškio miestelyje esančiame darželyje. Darželio remontą planuojama atlikti iki šių metų pabaigos. Jeigu pasiseks ir pradėjus darbus neatsiras nenumatytų, galbūt renovaciją pavyks užbaigti iki rugsėjo 1 dienos“ , – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Kadangi darželis bus remontuojamas kapitališkai: ir viduje, ir išorėje, pasak M.Rikterio, jį lankančius vaikučius gali tekti iškelti į netoliese esančios mokyklos patalpas. Pertvarkius vidaus patalpas bus sukurta papildoma darželio grupė, tai užtikrins ikimokyklinio ugdymo poreikį Zapyškio krašte. Darželio atnaujinimo darbų  vertė gali siekti iki 1 mln. eurų.

Atsiras papildoma grupė

Į statybininkų rankas šiemet bus atiduotas ir Neveronių lopšelis‑darželis. Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas sakė, kad šiuo metu yra rengiamos rangos darbų pirkimo sąlygos. Pasibaigus procedūroms ir pasirašius sutartį, su statybininkais bus sėdama prie diskusijų stalo. Kadangi šį darželį lankančių mažylių nebus galimybės iškelti į kitas patalpas, darbus atlikti planuojama dviem etapais. Pirmasis jų apimtų išorės darbus, o antrasis  – vidaus darbus.

„Prireiks nemažai išmonės, kaip visa tai atlikti, kad nekiltų nepatogumų vaikams ir jų tėveliams. Juolab, kad šie darbai turėtų užsitęsti iki kitų metų“,  –  iššūkius, su kuriais teks susidurti, vardijo M. Rikteris. Šiame darželyje taip pat bus sukurta papildoma grupė, tai, nors ir nežymiai, padės sumažinti eiles Neveronių krašte. Neveronių lopšelio‑darželio rekonstrukcija gali kainuoti per 1 mln. eurų.

Sprendimuose – medžio akcentai

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, rengiamas projektas ir Ilgakiemio mokyklai-darželiui. Šio objekto fasado sprendimai ir projektuojama lauko erdvė yra su medžio akcentais, nes greta yra daug žalumos ir medžių.

Mokyklos pirmame aukšte projektuojamos dvi klasės, sanitariniai mazgai, mokytojų ir logopedo kabinetai, o antrame – irgi dvi klasės, priešmokyklinio ugdymo zona ir sanitariniai mazgai. Rūsyje numatomos pagalbinės ir inžinerinės patalpos.

Mokyklos sklypą projektuotojai siūlo tvarkyti sukurti keturių nuotaikų erdves pagal naudojimo funkciją. Aktyvioje zonoje būtų sporto aikštynai prie esamos krepšinio aikštelės, taip pat projektuojamas naujas riedlenčių parkas.

Reprezentacinė ir renginių zona numatyta mokyklos prieigose. Ją ketinama sutvarkyti, papildyti želdynais ir suoliukais. Šiltuoju metu laiku čia galėtų vykti renginiai. Edukacinėje zonoje būtų galima vesti lauko pamokas, mokiniai prižiūrėtų vaismedžius ir pačių auginamą daržą.

Skirtingoms zonoms ketinama parinkti skirtingas naujas dangas, sporto ir aktyvios veiklos įrangą, o visumą sujungti vieninga teritorijos takų sistema su lauko apšvietimu. Parko ir aktyvia zona galės naudotis ne tik mokiniai, bet ir vietos bendruomenė.

„Šalia esančio darželio rekonstrukcija jau pabaigta, taip pat atnaujintas ir šalia esančių kultūros namų fasadas, todėl ir pradinė mokykla prašosi būti sutvarkyta. Tuomet jau būtų atnaujinti visi Ilgakiemyje esantys viešieji pastatai. Taip ir darželinukams, lankantiems šalia esantį gražų darželį, ūgtelėjus būtų smagiau pereiti į modernią pradinę mokyklą“, – argumentavo M.Rikteris.

Šiais metais bus rengiamas  techninis projektas Kulautuvos lopšeliui‑darželiui atnaujinti. Šio objekto sprendiniai reikalauja ypatingo dėmesio, nes darželis yra kurortinėje teritorijoje. Projekto autoriams yra iškelta užduotis suprojektuoti modernų ir žaismingą fasadą bei parinkti sprendinius kapitaliniam vidaus remontui. Ypatingas dėmesys bus skiriamas lauko erdvėms, tai įpareigoja Kulautuvoje esanti gamta. Lopšelio‑darželio pastate projektuojamos 4 grupės: 1 lopšelio ir 3 darželio.  

Darbai įsibėgėja

O štai Lapių lopšelyje‑darželyje tęsiama bendrovės „Inti“ pernai pradėta rekonstrukcija. Jos metu bus atliktas kapitalinis pastato remontas: apšiltintos sienos ir stogas, atnaujinta šildymo sistema, pakeisti langai ir durys. Prie darželio bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos, vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkyti pėsčiųjų takai, aplinka. Bendra projekto vertė – 822,8 tūkst. eurų: 92 tūkst. eurų ES lėšos, likusi suma – savivaldybės biudžeto lėšos.

Po rekonstrukcijos pastate atsiras papildoma ir bus jau penkios ikimokyklinio ugdymo vaikų grupės. Pirmame aukšte įsikurs dvi, o antrame – trys grupės. Po rekonstrukcijos darželį galės lankyti 94 vaikučiai.

Lapių lopšelio–darželio direktorė Ina Krisikaitienė džiaugėsi, kad bendruomenei kęsti rekonstrukcijos nepatogumų nereikia: šios ikimokyklinės ugdymo įstaigos mažyliai įsikūrė Domeikavoje, savivaldybės privačiame darželyje išnuomotose patalpose. Modernus darželis labai skiriasi nuo rekonstruojamo Lapėse, pastatyto 1985 metais.  Ypač nejauku jame buvo šaltuoju metų laiku, nes pastatas nebuvo apšiltintas, pralaidžiomis sienomis, viduje jautėsi drėgmė, o energija buvo naudojama neefektyviai.

"Po rekonstrukcijos pastatas taps jaukus mūsų mažiesiems, modernus, pritaikytas žmonėms su negalia“, – vardijo I.Krisikaitienė.  Mažieji Lapių gyventojai į savo darželį sugrįš rudeniop.

Naujai „aprengs“ gimnaziją

„Švietimas visuomet yra ir bus prioritetu Kauno rajone, todėl šiemet ketinama pradėti atnaujinimo darbus ir kituose švietimo objektuose. Tokių projektų nauda yra keleriopa: erdvės tampa jaukesnėmis ir estetiškesnėmis,  be to,  sumažėja išlaidos pastatams išlaikyti ir aptarnauti“, – tvirtino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Vilkijos gimnazija jau kuris laikas didžiuojasi moderniu stadionu, tačiau mokyklos pastatas nėra iki galo sutvarkytas. Čia pakeisti langai, tvarkytas stogas. „Dabar atėjo laikas šį pastatą „aprengti“. Šiuo metu yra rengiamas techninis projektas, kurio metu bus parinktos medžiagos ir fasado apdailos sprendimai, kad šis pastatas ne tik atrodytų šiuolaikiškai ir moderniai, bet ir būtų šiltas. Antrajame projekto etape planuojama sutvarkyti vidinį mokyklos kiemą, kad jame atsirastų erdvė lauko renginiams bei erdvės mokinių užimtumui skatinti“, – pasakojo M.Rikteris.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: