Darželinukai kūrė mitinį žvėrį

Girionių darželio bendruomenė, vadovaujama direktorės Jovitos Vasiliauskienės, vykdo daug įdomių projektų. Šie metai Kaune ir Kauno rajone – išskirtiniai, nes vyksta daug įsimintinų renginių ne tik Kauno mieste bet ir Kauno rajonuose, kurie įtraukti į Šiuolaikinių seniūnijų 2022 programą. Štai Girionyse neseniai praūžė Žemės meno festivalis, o kiek daug visokių koncertų ir parodų džiugina visus  dėka Kaunas 2022 ir Šiuolaikinių seniūnijų sumanymų.

Jau šios vasaros metu lauko „Pelėdžiukų“ grupės vaikai susidomėjo pasakomis apie Kauno žvėrį. Jie lipdė šį mitinį gyvūną iš molio ir,  pasitelkę vaizduotę, kūrė jo aplinką – požeminį pasaulį.

Vaikų sukurtas trieilis eilėraštukas apie Kauno žvėrį padėjo jiems laimėti knygą „Kaip šiltais vasaros vakarais žvėris kalbasi su virėju Vasiliausku apie laimę“.

Darželio draugai ir partneriai Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė  2022 komanda, palaikydami gražią iniciatyvą, padovanojo nuostabaus dydžio mitinio gyvūno aitvarą. Tai buvo didžiulė paskata  inicijuoti kelias rugsėjo savaites trukusį projektą „Kauno žvėries pėdsakais“ viso darželio vaikams. 

Panaudojant Kaunas 2022 komandos sukurtą legendą „Kaip Kaune atsirado žvėris“ darželyje buvo ugdomas susidomėjimas gimtojo miesto ir kaimo istorija, lankytinomis vietomis. Darželio ugdytiniai savo įspūdžius išreiškė per meninę kūrybinę veiklą. Jie lipdė, konstravo, inscenizavo šios legendos motyvais, kūrė žemėlapius, netgi atidarė Kauno žvėries kavinę.  Kiekviena grupė sukūrė ir pristatė po savitą žvėries modelį, vieni  panaudojo gamtinę medžiagą, kiti konstravo iš antrinių žaliavų, kiti lipdė ar aplikavo.  Pristatydami savo žvėriuką vaikai dalijosi savo mintimis apie jo būdą, ką jis mėgsta veikti, kur gyvena. Juk jis lankosi ne tik Kauno mieste, bet ir naktimis Kauno mariomis atplaukia iki mūsų Girionių miško, ir stebi, ar visur švara ir tvarka. Todėl vaikai nori dar labiau prižiūrėti aplinką, rinkti šiukšles, saugoti gamtą.

Kai kurios grupės kūrė pagal šią legendą spektakliukus, kitos – eilėraščius. Bet smagiausia buvo paskraidinti aitvarą ir pasidžiaugti jo grakščiu skrydžiu. Kiek daug vaikams tai suteikė džiaugsmo ir juoko!

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos