Kauno rajonas – tarp geriausiai darnią energetiką plėtojančių savivaldybių

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) įvertino savivaldybių energetikos plėtros pažangą atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo ir energijos vartojimo efektyvumo srityse 2020 m. Kauno rajono savivaldybė surinko 45,5 balo ir kartu su Kauno miestu dalijasi 4-5 vietomis.

Daugiausiai balų skirta Druskininkams (55), Birštonui (48) ir Vilniaus miestui (45,5).

LEA vertino Merų pakto įgyvendinimą, atsinaujinančios energetikos naudojimo plėtros planą, daugiabučių renovavimą, vidutinę šilumos kainą, biokuro panaudojimą, dviračių takų ilgį, elektromobilių ir jų įkrovos stotelių skaičių bei kitus kriterijus.

Konstatuota, kad Kauno rajone, kartu su Kauno miesto ir Jurbarko savivaldybėmis, yra mažiausia šalyje šilumos kaina (3,23 ct/kWh). Kauno rajonas geriausiai įvertintas ir pagal biokuro panaudojimą.

Daugiausiai dviračių takų (ilgis, tenkantis tūkstančiui gyventojų) nutiesta kurortuose: Birštone, Druskininkuose ir Neringoje, tačiau juose gyvena nedaug gyventojų. Kauno rajonas šioje lentelėje kol kas užima 16-tą vietą.

Elektromobilių skaičiumi tūkstančiui gyventojų pirmauja Neringa (6,956), Vilnius (2,486) ir Palanga (1,487). Kauno rajonas (1,033) užima šeštą vietą, aplenkdamas Klaipėdą, Šiaulius ir kai kuriuos kitus didmiesčius. Pagėgių, Rietavo, Šalčininkų ir Zarasų savivaldybėse elektromobilių kol kas neįregistruota.

Kauno rajono rodikliai pagal nekilnojamojo turto mokestį AEI jėgainėms irgi gerai vertinami (7 vieta).

LEA taip pat palygino 2019 ir 2020 m. darnios energetikos plėtros rezultatus ir nustatė, kad didžiausią pažangą padarė Ukmergės, Kėdainių ir Joniškio savivaldybės.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: