Chorų festivalyje „Vaikystės ritmu“ pagerbtas Juozas Naujalis

Karštą birželio 6 dieną į Raudondvarį rinkosi vaikų chorai iš Kauno regiono. Jau antrą kartą kultūros centre skambėjo festivalis „Vaikystės ritmu“. Šį kartą jis buvo skirtas paminėti kompozitoriaus, raudondvariečio Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms.

Festivalio programa prasidėjo muzikine kompozicija „Vargonėliai“, kurioje buvo pasakojama apie kompozitoriaus vaikystę, prabėgusią Raudondvaryje. Kompozicijos scenarijaus autorius ir režisierius – Andrius Kurienius, kompozitorius ir koncertmeisteris – Raimundas Martinkėnas. Įtaigiai ir žaismingai istoriją pasakojo Raudondvario kultūros centro vaikų ir suaugusių choras „Svajonė“ , vadovė Renata Mišeikienė.

Antroje festivalio dalyje dainavo vaikų chorai, iš viso per du šimtus dalyvių. Juozo Naujalio dainų siuitą atliko Akademijos Ugnės Karvelis ansamblis, vadovė R. Kazakevičienė, jiems pritarė Garliavos meno mokyklos liaudiškų instrumentų ansamblis „Jiesia“, vadovas G. Vilčiauskas.

Pirmą kartą festivalyje dalyvavo Birštono meno mokyklos jaunučių choras, vadovė Ramunė Liutvynskienė ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunučių choras, vadovė Žydrė Vancevičienė. Gražiai dainavo ir Kauno rajono kolektyvai: Garliavos Jonučių progimnazijos choras „Abėcėlė“, vadovė Viktorija Stanislovaitienė ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos jaunučių choras „Ugniukai“, vadovė Zita Ambraziūnienė . Festivalio programą pagyvino Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos jaunučių choras „Varpelis“, vadovė Vita Rusteikienė.

Buvo apdovanoti piešinių konkurso „Lietuva brangi, mano piešinyje“ nugalėtojai. Mažieji dainininkai turėjo galimybę apsilankyti Kauno rajono muziejuje, esančiame Raudondvario dvare, ir apžiūrėti ekspoziciją, skirtą kompozitoriui Juozui Naujaliui.

II respublikinis vaikų chorų festivalis „Vaikystės ritmu“ – vienas iš renginių ciklo, skirto kompozitoriaus Juozo Naujalio metams paminėti , iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos fondo ir Kauno rajono savivaldybės.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: