Būsto pritaikymo neįgaliesiems darbai baigti

Kauno rajono savivaldybės administracija įvykdė prisiimtus įsipareigojimus įgyvendinat būsto pritaikymą neįgaliesiems 2016-2018 metais. Per šiuos trejus metus savivaldybė pritaikė 22 būstus ar (ir) gyvenamąsias aplinkas asmenims, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimus.

2018 m. būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo darbai atlikti Karmėlavos, Ežerėlio, Garliavos apyl., Ringaudų, Raudondvario, Samylų ir Kulautuvos seniūnijose. Būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymui panaudota 41,4 tūkst. Eur valstybės biudžeto ir 27,0 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšų.

Samylų, Raudondvario ir Karmėlavos seniūnijose būsto pritaikymo darbus artimieji vykdė savarankiškai. Samylų seniūnijoje vyrui, turinčiam ryškių judėjimo ir apsitarnavimo sutrikimų, pritaikyta vonios patalpa. Raudondvario seniūnijoje moteriai pritaikyta vonios patalpa ir patekimas į būstą (laiptinis kopiklis). Karmėlavos seniūnijoje vaikui pritaikyta vonios patalpa ir įrengta kėlimo sistema.

Raudondvario, Karmėlavos, Ežerėlio ir Ringaudų seniūnijose būsto pritaikymo darbus organizavo savivaldybė (šią paslaugą pirko viešųjų pirkimų būdu). Raudondvario, Karmėlavos seniūnijose neįgaliesiems, turintiems labai ryškių judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, įrengti lauko keltuvai. Ežerėlio seniūnijoje moteriai pritaikyta vonios patalpa ir patekimas į būstą (laiptinis kopiklis). Ringaudų seniūnijoje moteriai pritaikyta vonios patalpa ir įrengtas lauko keltuvas. Kulautuvos seniūnijoje gyvenančiam vyrui perduotas mobilus keltuvas. Garliavos apylinkių seniūnijoje gyvenančiam vyrui perduotas laiptinis kopiklis ir keltuvas į vonią.

Savivaldybė 2018 m. taip pat vykdė Būsto ir (ar) gyvenamosios aplinkos pritaikymo programą šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia. Ši programa leido šeimoms  pritaikyti patalpas neįgalaus vaiko poreikiams, įsigyti sensorines priemones, įsirengti saugos priemones būste. 2018 m. programa pasinaudojo septynios šeimos iš Kačerginės, Domeikavos, Garliavos, Garliavos apyl., Babtų, Lapių ir Kulautuvos seniūnijų. Šiai programai buvo panaudota ­10,8 tūkst. Eur valstybės biudžeto lėšų.

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: