Negalią turintiems Kauno rajono gyventojams atlikti būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo darbai

2020 m. Kauno rajono savivaldybės administracija sėkmingai organizavo būsto pritaikymo darbus Kauno rajono gyventojams, turintiems negalią. Būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymui buvo skirta 59,2 tūkst. Eurų.

Pagal gautą finansavimą ir sudarytą 15 asmenų eilę, būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo darbai buvo atlikti  6 asmenims, gyvenantiems Babtų, Kačerginės, Garliavos, Garliavos apyl., Lapių ir Batniavos seniūnijose.

Džiugu, kad keturi pareiškėjai būsto ir (ar) aplinkos pritaikymo darbus organizavosi savarankiškai – patys rinkosi savo poreikius geriausiai atitinkančias priemones, o savivaldybė, pagal pasirašytas sutartis, skyrė sutartyse numatytą finansavimą. Babtų seniūnijoje moteriai, judančiai vežimėlio pagalba, buvo finansuoti vietinių buitinių nuotekų valymo įrenginių ir nuotekų tinklų įrengimo darbai, įrengtos praplatintos durys vonios patalpoje, kad neįgalusis asmuo galėtų patekti į patalpą neįgaliojo vėžimėliu. Kačerginės seniūnijoje moteriai, turinčiai specialųjį nuolatinės slaugos poreikį ir judančiai neįgaliojo vežimėliu, finansuotas vonios patalpos pritaikymas. Garliavos seniūnijoje vyrui, judančiam neįgaliojo vežimėliu, buvo finansuojami balkono remonto darbai, pritaikant neįgaliojo poreikiams, kad būtų saugu neįgaliojo vežimėliu patekti į daugiabučio namo kiemą, keltuvas ir takas iki keltuvo. Garliavos apyl. seniūnijoje vyrui, judančiam neįgaliojo vežimėliu, buvo skirtas finansavimas vonios patalpos pritaikymui ir patekimui į būstą (įrengtas takas/nuovaža).

Dviem pareiškėjams būsto ir (ar) aplinkos pritaikymo darbus organizavo savivaldybė. Lapių seniūnijoje vyrui, judančiam neįgaliojo vežimėliu, buvo sumontuotas keltuvas-kėdutė būsto viduje. Batniavos seniūnijoje vyrui, turinčiam specialųjį nuolatinės slaugos poreikį ir judančiam neįgaliojo vežimėliu, buvo sumontuotas nuožulnus keltuvas daugiabučio namo laiptinėje iki pirmojo aukšto. Toks keltuvas daugiabučio namo laiptinėje Kauno rajono savivaldybėje pirmasis.

Neįgalieji, kurie jau yra įrašyti į laukiančiųjų eilę, tačiau neįtraukti į einamaisiais metais pritaikomų būstų sąrašą, turi galimybę savarankiškai organizuoti būsto pritaikymo darbus pasirašius sutartį su Savivaldybe dėl būsto pritaikymo savarankiškai. Savarankiškai būsto pritaikymo darbai bus finansuojami tik tais metais, kuriais pareiškėjas bus įtrauktas į pritaikomų būstų sąrašą.

2020 m. keturios šeimos, auginančios vaikus su sunkia negalia, įsigijo technines (sensorines) pagalbos priemones: automobilines kėdutes, integralią sėdynę, kramtukus, dantų šepetukus, šviečiančias priemones, batutą, tekstilines ir kitas priemones, kurios reikalingos vaiko vystymuisi. Viena šeima prisitaikė gyvenamąją aplinką (taką nuo panduso iki automobilio stovėjimo aikštelės). Techninių (sensorinių) pagalbos priemonių ir gyvenamosios aplinkos pritaikymas šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia, buvo finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Šioms priemonėms buvo skirta 10,3 tūkst. eurų.

Kauno rajono gyventojų namuose jau yra įrengti 23 keltuvai, kurie padeda neįgaliesiems savarankiškai judėti jų namuose ir/ar išvykti iš namų. Savivaldybė kiekvienais metais organizuoja šių keltuvų priežiūrą.

Šalyje esant valstybės lygio ekstremaliai situacijai dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės, laisvos formos prašymai dėl būsto/aplinkos pritaikymo ar  techninės (sensorinės) pagalbos priemonių įsigijimo, priimami ir el. paštais: lijana.bernotiene@krs.lt, parama@krs.lt. Informacija teikiama tel.  (8 37) 3055 12, 8 690 06 706.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: