Bibliotekoje pradėtas įgyvendinti projektas „Interaktyvios realybės link“

2018 metų kovo mėnesį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 9 jos padalinių: Raudondvario, Vilkijos, Karmėlavos, Kulautuvos, Šlienavos, Čekiškės, Domeikavos, Zapyškio ir Ringaudų bibliotekose pradėtas įgyvendinti 2018 metais laimėtas Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotas projektas „Interaktyvios realybės link“.

Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti Kauno rajono vaikų ir paauglių technologines, kūrybiškumo, iniciatyvumo kompetencijas ir ugdyti jų kritinį mąstymą, savarankiškumo ir bendruomeniškumo įgūdžius.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose vyks kūrybinės ir informacinės veiklos mokiniams, naudojant kompiuterinę programą „Minecraft“, komiksų kūrimo paskaitos, integruotos pamokos, konkursai ir varžybos.

Viešojoje bibliotekoje padalinių darbuotojams organizuojami mokymai, mokyti dirbti su šiomis programomis darbuotojai moksleivius kvies dalyvauti edukacinėse valandėlėse su virtualios realybės akiniais ir ves vaikams ir paaugliams komiksų kūrimo ir darbo su kompiuterine programa „Minecraft“ užsiėmimus.

2017 metais įgyvendinant Lietuvos kultūros ministerijos iš dalies finansuotą projektą „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ didelio mokinių susidomėjimo sulaukė kūrybinio ir informacinio raštingumo užsiėmimai su programa „Minecraft“ bus tęsiami ir šiais metais, vykdant projektą „Interaktyvios realybės link“, įtraukiant 6 naujus viešosios bibliotekos padalinius. Šių veiklų metu bibliotekose bus tęsiami populiarumo sulaukę garsiniai skaitymai, jų metu moksleiviai ne tik skaitys, bet ir trimatėje erdvėje kurs skaitytų knygų personažus, virtualius knygų pasaulius, dalyvaus įvairiuose turnyruose ir varžybose.

Balandžio mėnesį kiekvieną trečiadienį vyksta viešosios bibliotekos ir 9 padalinių darbuotojų mokymai programa su kompiuterine programa „Minecraft“. Mokymų metu Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė užsiėmimų dalyvius supažindina su „Minecraft“ programos pagrindinėmis funkcijomis ir galimybėmis. Teorinių ir praktinių mokymų metu mokomės kurti objektus trimačiame „Minecraft“ pasaulyje. Apsimokytos dirbti su kompiuterine programa „Minecraft“ padalinių bibliotekų darbuotojos ves kūrybinius ir informacinio raštingumo užsiėmimus moksleiviams. Viešojoje bibliotekoje bus organizuotas kūrybinių darbų konkursas.

Bibliotekos Vaikų centre balandžio mėnesį vyksta kūrybinio ir informacinio raštingumo veiklos moksleiviams su kompiuterine programa „Minecraft“. Jų metu pradedantieji mokosi valdymo ir pagrindinių žaidimo funkcijų, o pažengusieji kuria trimačius Velykų margučius, svajonių knygas.

Bibliotekų darbuotojų ir paauglių lauks komiksų kūrimo mokymai, kuriuos ves „Studio Mitkus“ atstovai. Savo srities profesionalai supažindins su komiksų pasaulio industrija ir mokys kurti profesionalius komiksus. Po šių mokymų savarankiškai organizuosime kūrybinius IT paskaitas, kurių metu mokysimės kurti komiksus.

Edukacinėse valandėlėse su virtualios realybės akiniais kviečiame pasinerti į kitą pasaulį: interaktyviai pakeliauti po įvairias pasaulio šalis, aplankant žymias vietas: pasigrožėti Lietuvos, Romos ir Florencijos architektūra, pabuvoti Rio De Žaneire ir kitose egzotikos kupinose pasaulio vietovėse. Besidomintieji astronomija galės panagrinėti Saulės sistemos planetas, pasižvalgyti po žvaigždynus. Mėgstantieji greitį galės pasinerti į neapsakomą savo vaizduotės pasaulį ir virtualioje erdvėje skraidyti, slidinėti, šokinėti, plaukioti ir kt. 

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti bibliotekose vykstančiose veiklose, kur ne tik puikiai ir turiningai praleisite laiką, bet ir sužinosite bei išmoksite tai, ko nesimokote mokykloje!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Ž. Kazakevičienė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: