Baigėsi sniego skulptūrų konkursas „Lietuvos gimtadienis mano kieme“

Žiemai palepinus neįprastai gausiu sniegu, Kauno rajono gyventojus pakvietėme prisijungti prie šalyje vis plačiau sklindančio sniego skulptūrų viruso. Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai raginome žmones puošti savo kiemus tautiniais atributais iš sniego ir ledo.

Į savo kiemų puošybą labiausiai įsitraukė mažieji Kauno rajono gyventojai. Aktyviausi skulptoriai buvo Ežerėlio seniūnijoje – net 6 ežerėliečiai pareiškė norą dalyvauti konkurse.

Sulaukėme įvairiausių dydžių ir stilių ledo pilių, tvirtovių ir kitokių meninių kompozicijų, puoštų Lietuvos trispalve. Mindaugas Aleksa iš Varluvos kaimo sėkmingai nulipdė šalies laisvės simbolį – Vilniaus televizijos bokštą. Eglė Goštautienė iš Ežerėlio atkartojo vieną seniausių mūrinių statinių Lietuvoje – Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Džiaugiamės, kad prie konkurso prisijungė ir žymus Lietuvos floristas Marijus Gvildys, gyvenantis Vilkijoje. Valstybės atkūrimo dienos proga Nemuno pakrantėje jis sukūrė skulptūrą, kurią pavadino „Sėkla“.

Ryškiomis spalvomis žavėjo Lietuvos gimtadieniui skirtas Dovilės Kondrotavičienės ledo tortas. Ringauduose populiarios buvo spalvotos širdžių kompozicijos, taip kiemus papuošė Tadas Mazūras ir pradinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytojos. Kūrybiškumu pasižymėjo ežerėliečiai Deividas Navašinskas sukūręs sniego angelo skupltūrą ir ledo pilį pastatę Mickevičiai. Ne vieno akį patraukė jaunoji raitelė iš Laukiškių kaimo.

Už visus šiuos sniego kūrinius kvietėme atiduoti savo balsus (patiktukus).

BALSAVIMO REZULTATAI (užfiksuoti vasario 17 d. 12 val.)

5 skulptūrų autoriai, surinkę daugiausiai balsų:

  • Denas Šlajus iš Kačerginės – 279 balsai.
  • Vilius ir Benas Mickevičiai iš Ežerėlio – 240 balsų.
  • Ringaudų pradinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytojos – 240 balsų.
  • Eglė Goštautienė iš Ežerėlio – 229 balsai.
  • Dovilė Kondrotavičienė iš Seniavos kaimo – 210 balsų.

Šie skulptoriai laimi Kauno rajono vėliavas ir saldžius prizus.

Simboliška, kad Vasario 16-osios proga skelbtame konkurse buvo 16 dalyvių. Nors oro sąlygos nebuvo pačios palankiausios skulptūroms kurti, džiaugiamės, jog tiek gyventojų nepabūgo šalčio, kieto ledo ir gilių pusnių. Todėl nusprendėme apdovanoti visus konkurso dalyvius simboliniais Kauno rajono suvenyrais.

Ačiū visiems už kūrybiškumą, susitelkimą ir šventinės patriotinės nuotaikos skleidimą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: