Atsinaujinusiame Mastaičių baseine gyventojai stiprina sveikatą

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras jau trečius metus vykdo projektą „Kauno rajono gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas naudojant IT technologijas“.

Projektas, kurio metu gyventojai savo bendruomenėse kartą per savaitę susiburia aktyviai praleisti laisvalaikį, šiais metais vyksta nuo rudens. Pagrindinė veikla – specialiai sukurta fizinio aktyvumo skatinimo programa, nuotolinio mokymo pratybos, transliuojami iš Lietuvos sporto universiteto, kur profesionalūs treneriai veda įvairaus pobūdžio mankštas – pilatesą, kardiotreniruotes, jėgos treniruotes.

Į mankštas susirenka įvairaus amžiaus dalyviai, neretai moterys atsiveda ir vaikus. Gyventojai džiaugiausi, kad turi galimybę ne tik pasportuoti, bet ir susitikti, pabendrauti. Taigi, projektas, nors ir skirtas fiziniam aktyvumui skatinti, tuo pačiu skatina ir bendruomeniškus santykius.

Į projektą įsitraukę gyventojai gruodžio 8 d. turėjo galimybę nemokamai apsilankyti atsinaujinusiame Mastaičių baseine. Aktyviai praleisti penktadienio vakaro, pasimėgauti baseinu ir pirtimi susirinko daugiau nei 60 gyventojų.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys teigia, kad plaukimas – viena sveikiausių sporto šakų, stiprinanti visą kūną. Plaukiant dirba viso kūno raumenys, o didžiausia apkrova tenka kojų ir rankų raumenims – vandenyje jie dirba sunkiau nei sausumos sąlygomis, tačiau ne taip apkraunami sąnariai. Dėl mažesnės sąnarių apkrovos plaukimas itin tinkamas žmonėms, turintiems antsvorio, taip pat nėščiosioms. Net ir po vienkartinio pasiplaukiojimo pagerėja širdies darbas, kraujotaka. Lyginant su kitomis sporto šakomis, plaukiant medžiagų apykaita vyksta greičiauiai. Plaukimas veikia atpalaiduojančiai, taigi tinka patiriantiems daug streso ar įtemptą darbą dirbantiems žmonėms. Be viso to, plaukimas yra ir grūdinimosi dalis. Organizmas tampa atsparesnis ligoms ir kitiems nepalankiems išoriniams veiksniams.

Ateityje planuojame organizuoti daugiau išvykų į baseiną, sekite naujienas!

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: