Saugiau magistralėje: atidarytas Giraitės viadukas

Po dvejus metus trukusių darbų antradienį Kauno rajone buvo atidarytas Giraitės viadukas. Šio projekto baigimo itin laukė Giraitės, Užliedžių gyventojai bei įmonių, kurios įsikūrusios prie magistralės, darbuotojai.

Įgyvendinus projektą, kelio A1 102,90–107,00 km ruože pastatytas pėsčiųjų viadukas, įrengta skirtingų lygių sankryža, kelio A1 abiejose pusėse įrengtos trys žiedinės sankryžos ir nutiesti jungiamieji keliai, įrengtas trūkstamas apšvietimas, rekonstruoti inžineriniai tinklai, įdiegtos aplinkosauginės priemonės – triukšmo užtvaros.

„Šį kelio ruožą kasdien pravažiuoja 40 tūkst. automobilių. Tai viena intensyviausių atkarpų mūsų šalyje, taip pat buvo viena iš pavojingiausių vietų dėl kelyje įrengto kairiojo apsisukimo. Džiaugiamės, kad nuo šiandien šios pavojingos vietos nebelieka ir gyventojams, norintiems grįžti namo, nebereikės kirsti 3 eismo juostų“, – pabrėžė Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Ministro teigimu, šis kelio ruožas patenka į transeuropinio tinklo „Via Baltica“ plėtros projektą ir po rekonstrukcijos atitiks tarptautinius techninius ir saugos standartus.

„Beveik 20 metų vyko diskusijos dėl šios atkarpos saugumo. Nė neabejoju, kad naujuoju viaduku džiaugsis ne tik Kauno rajono gyventojai, bet ir visi, kurie važiuoja šiuo keliu. Norėtųsi, kad tokių projektų būtų kuo daugiau“, – akcentavo Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktorius Remigijus Lipkevičius patvirtino, kad užbaigus šį projektą, gyventojai galės saugiai grįžti namo. „Per 8 metus čia įvyko 81 eismo įvykis, per kuriuos žuvo 2 žmonės, o sužeistų buvo 9. Mums labai svarbu, kad nuo šiol šis kelio ruožas bus saugus“, – sakė direktorius.

Visi darbai kainavo 17 mln. eurų. Objektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

LAKD informavo, kad dabar vyksta rangovų paieška Meškinio tilto rekonstrukcijai. Planuojama, jog sutartis bus pasirašyta rudenį, o darbai atlikti per 18 mėn.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos