Asmens higienos mėnuo Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Kovo mėnesį ikimokyklinio amžiaus įstaigose didelis dėmesys buvo skiriamas vaikų asmens higienos įgūdžiams ugdyti. Tokiame amžiuje vaikams svarbu suteikti elementarių žinių pagrindus apie kūno priežiūrą ir mokyti jį prižiūrėti, ugdant sveikos gyvensenos poreikius.

Karmėlavos  lopšelyje – darželyje „Žilvitis“  vyko praktinės pamokėlės. Vaikai kalbėjo apie rankų švarą, kartu su sveikatos priežiūros specialiste kūrė stendą „ Būsi švarus – būsi sveikas“, atliko eksperimentą su bakterijų milteliais.

Giraitės darželyje vaikučiams buvo pasiūlyta naudojant linksmas skaidruoles atsakyti į klausimus apie asmens higieną ir sužinoti, kodėl susirgo personažas peliukas. Didžiausio susidomėjimo sulaukė šviečianti ,,mikroorganizmų lempa“. Vaikai įsitikino, kad neužtenka rankytes suvilgyti vandeniu, o reikia kruopščiai nuplauti. Vaikučiai sprendė užduotis iš pratybų knygelės ,,Augu sveikas ir švarus“, i spalvino įvairių pavidalų bakterijas ir mikroorganizmus.

Girionių ir Viršužiglio darželiuose mokėmės pagrindinių kūno dalių, matavomės galvos, krūtinės, liemens apimtį, kalbėjomės, kaip trinktis galvą, šepetėliu valytis dantis, rengtis švariais drabužėliais,. bandėme susidaryti dienos režimą.

Ringaudų pradinėje mokykloje priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sima Butkutė drauge su sveikatos priežiūros specialiste Danute Dūdiene „Žiogelių“ grupėje daugiau kaip dvi savaites vykdė asmens higienos ir ėduonies profilaktiką. Daug dėmesio buvo skiriama skirtingų metų laikų aprangai, pabrėžta dienos režimo svarba organizmui.  Buvo rodomi įvairūs filmukai apie teigiamus ir neigiamus asmens higienos įpročius, naudotos informacinės technologijos.

Neveronių lopšelio darželyje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė ir auklėtojos „Boružėlių“ grupėje vedė įvairias pamokėles: vaikai lipdė dantuką, spalvino paveikslėlius, piešė sveiką ir sugedusį dantuką. Specialistė pasakojo, kodėl svarbu valytis dantukus, priminė, kad reikia valgyti vaisių, daržovių ir gerti vandens, kad dantukai būtų sveiki.

Kauno rajono visuomenės sveikatos centro inf.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: