Apie sudėtingas eismo sąlygas praneškite telefonu 1871

Įsismarkavusi žiema kelia daug rūpesčių ir gyventojams, ir kelininkams, kurie dėl gausaus snygio nespėja valyti ir barstyti kelių. Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris, Kelių ir transporto skyriaus vedėja Gita Kaminskienė bei seniūnai susitiko su valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ specialistais ir tarėsi, kaip pagerinti valstybinių kelių priežiūrą.

Pakaunėje gausu ne tik vietinių, bet ir regioninių kelių. „Kauno rajono savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelių valymą ir barstymą, o kuriuos kelius ir kada valyti, rangovams nurodo seniūnijos. Seniūnams dažnai talkina ūkininkai“ – aiškino G. Kaminskienė.

Valstybinės reikšmės kelius Kauno rajone prižiūri Garliavos apylinkių seniūnijoje įsikūrusi valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“. Ji visoje Lietuvoje prižiūri per 21 tūkst. km valstybinės reikšmės magistralinių, krašto ir rajoninių kelių, jungiančių miestelius ir gyvenvietes, iš jų net 2,6 tūkst. km yra Kauno rajone. Susitikimo metu diskutuota kaip operatyviau valyti kelius, barstyti smėlio ir druskos mišiniu šaligatvius, tinkamai prižiūrėti viešojo transporto stoteles.

„Kelių priežiūros“ specialistai priminė, kad valstybinės reikšmės kelių priežiūra yra suskirstyta į 5 lygius ir kiekvienam lygiui yra taikomas skirtingas reagavimo laikas. Mūsų šalyje visą parą turi būti užtikrinamas valymas ir barstymas tik magistralėse, kiti keliai valomi rečiau. Šios taisyklės netaikomos esant ypač sudėtingoms oro sąlygoms.

Specialistai informavo, kad gyventojai apie sudėtingas eismo sąlygas gali pranešti trumpuoju telefonu 1871. Visi skambučiai yra fiksuojami, tad jeigu jums nepakėlė ragelio – specialistai jums perskambins.

Vairuotojų patogumui yra paruoštas interaktyvus žemėlapis (kpl.keliuprieziura.lt), kuriame galima susipažinti su kiekvieno valstybinio kelio ruožo priežiūros reikalavimais, taip pat kokiu paros metu keliai bus barstomi bei valomi ir iki kelintos valandos šie darbai turi būti atlikti. Žemėlapyje pavaizduoti tik „Kelių priežiūros“ prižiūrimi keliai.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti ir vasaros sezono metu aktualūs klausimai: pakelių šienavimas, pėsčiųjų perėjų dažymas, kelio ženklų atnaujinimas.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos