Beveik 1000 antrokų išmoko plaukti

Šeštadienį Mastaičių baseine Kauno rajono antrokų mokymo plaukti programos užbaigimo šventėje vaikai pademonstravo, ką išmoko per mokslo metus. Jiems įteikti programos baigimo pažymėjimai.

Savo įgytus plaukimo įgūdžius moksleiviai demonstravo estafetėse.

Rungtyniavo visų Kauno rajono bendrojo ugdymo įstaigų, dalyvavusių projekte, komandos.

„Šiais metais jūs išmokote plaukti ir saugiai elgtis prie vandens, tai reikalingi įgūdžiai. Bet čia tik pradžia, galbūt kai kurie iš jūsų ateityje tapsite meilutytėmis ar titeniais”, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jis pažadėjo, kad jau greitai bus atnaujintas Mastaičių baseinas, šalia pastatytas vaikų darželis ir pradinė mokykla.

Šventę papuošė mergaičių sinchroninio plaukimo pasirodymas ir profesionalių sportininkų, įvairių Lietuvos ir pasaulio varžybų prizininkų ir nugalėtojų parodomasis plaukimas. Visi šie plaukikai – Kauno rajono gyventojai.

Antrokų mokymo plaukti programa vykdoma jau trečius mokslo metus. Šiemet joje dalyvavo beveik visi Kauno rajono antrokai – 950 iš 1013. Kiekvienas vaikas gavo 18 plaukimo pamokų. Į jas moksleiviai buvo vežami mokykliniais autobusiukais, juos turi visos mokyklos.

„Pagrindinis programos tikslas – išmokyti kuo daugiau Kauno rajono antrų klasių mokinių plaukti ir saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Arūnas Talalas.

Daugiausia besimokančiųjų plaukti buvo didžiausiose rajono mokyklose: Garliavos Jonučių progimnazijoje – 173, Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje – 93, Ringaudų pradinėje mokykloje ir Raudondvario A.ir A. Kriauzų mokykloje-darželyje – po 92 antrokus.

Kauno rajono savivaldybė programai finansuoti skyrė 30 tūkst. eurų. Ją planuojama tęsti ir kitais mokslo metais.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: