Kauno rajonas nesiliauja augti

Kauno rajonas išlaiko jauniausios Lietuvos savivaldybės pozicijas: čia užregistruotas jau 600-asis šiais metais gimęs naujagimis. Juo tapo birželio 26-ąją Radikių kaime (Domeikavos sen.) gimęs Jotautas Nikitinas.

Atsiimti gimimo liudijimo į Raudondvario pilyje įsikūrusį Civilinės metrikacijos skyrių atvyko visa šeima – mažylio mama Vilma, tėtis Robertas ir vežimėlyje miegantis Jotautas.

Pora susituokė dar 2002 metais, todėl pirmagimis buvo ilgai lauktas ir pasitiktas didžiuliu džiaugsmu.

Tradicines dovanas – albumą „Atrastas neatrastas Kauno rajonas“ ir Kūdikio kraitelį tėvams įteikė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Nikitinai dėkojo už Savivaldybės rodomą dėmesį šeimoms ir teigiamai vertino kitus Kauno rajone vykstančius pokyčius.

Kiekvienam naujagimiui teikti 300 eurų vertės kūdikio kraitelį – jau antrus metus Kauno rajono savivaldybės vykdoma socialinė akcija. Pernai tokių kraitelių buvo įteikta beveik 1300. Šiemet augimo tempai irgi nemažėja.

„Smagu, kad mūsų bendruomenė gausėja ir jau perkopė 100 tūkstančių ribą“, – džiaugėsi V. Makūnas. Statistikos departamento duomenimis, Kauno rajono gyventojų dalis iki 19 metų yra skaitlingiausia tarp visų Lietuvos savivaldybių.

Džiugina ir kiti skaičiai. Statistikos departamentas taip pat paskelbė, kad 2018 metais Kauno rajone gyventojų padaugėjo 2242, kai tuo metu Kauno mieste jų sumažėjo 534.

„Šie skaičiai paneigia mitą, neva Kauno rajonas auga tik Kauno miesto gyventojų sąskaita. Dabar akivaizdu, kad pas mus gyventojų daugėja dėl stabiliai didėjančio natūralaus prieaugio, mažesnio mirtingumo, daug jaunų šeimų atsikelia iš kitų Lietuvos vietų, sulaukiame grįžtančių migrantų“, – pastebėjo meras.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: