Lietuvos šimtmečio metais pasveikintas 1000-asis kūdikis

Ringaudų gyventojų Rūtos ir Deivido Barščių šeimoje gimęs Herkus tapo 1000-uoju Kauno rajono naujagimiu, kuriam įteikta ypatinga dovana – kūdikio kraitelis.

Ketvirtadienį Civilinės metrikacijos skyriuje apsilankęs D. Barštys sakė, kad Herkus – labai lauktas kūdikis. Vaikelio atėjimui sutuoktiniai ruošėsi, o Savivaldybės dovanotas kraitelis ir žinia, kad sūnus – jubiliejinis kūdikis – buvo didelė staigmena.

Spalio 13 d. pasaulį išvydęs Herkus – antras vaikas ringaudiškių šeimoje. Pirmagimei Emilijai jau dveji, lanko darželį Ringauduose. Vyresnioji sesuo su tėčiu atvykusi į Raudondvario pilį pasakojo, kad mažasis brolis su mama iš ligoninės į namus grįžo trečiadienį vakare.

Pasak Deivido, kūdikiui vardą su Rūta rinko visus devynis mėnesius. Vyras kalbėjo, kad buvo daug svarstymų ir variantų, o kai žmona paminėjo Herkaus vardą, jis patiko abiem. Gimus sūnui neliko jokių abejonių – naujagimį sutuoktiniai pavadino šiuo tvirtu vyrišku vardu, jis Barščiams asocijuojasi su Graikija.

Šeima į Ringaudus iš Alytaus atvyko prieš trejus metus ir čia įleido šaknis – 2016 m. įsigijo namą. „Kasdien džiaugiamės gražėjančiomis apylinkėmis ir ramybe – pakaunės kraštas mus tuo ir priviliojo“, – pasakojo Deividas ir pridūrė, kad viena iš aplinkybių, kuri paskatino jauną šeimą persikraustyti, buvo mėgstamas darbas. 

„Jūs džiaugiatės Kauno rajonu, o mes džiaugiamės, kad jaunų šeimų dėka Kauno rajone gyventojų skaičius ne tik nemažėja, bet ir auga“, – kalbėjo kūdikio tėtį atvykęs pasveikinti Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Be tradicinio, kiekvienam šiemet rajone gimusiam kūdikiui dovanojamo naujagimio kraitelio, meras padovanojo ir knygą „Atrastas neatrastas Kauno rajonas“, įteikiamą visiems jubiliejiniams kūdikiams.

Pasveikinti antrą kartą tėvais tapusios šeimos atvyko Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. Ji tėčiui įteikė knygą „Raudondvario dvaras. Laiko ženklai“ ir Leono Milčiaus fotografijų albumą.

2017 metais buvo užregistruota 813 kūdikių.

Kraitelius gauna visi šiemet gimę kūdikiai, kurių bent vienas iš tėvų deklaravęs gyvenamąją vietą Kauno rajone.

Kauno rajonas yra viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kuriose stabiliai daugėja gyventojų: kasmet čia gimsta vis daugiau vaikų. Ypač sparčiai plečiasi Užliedžių, Domeikavos, Raudondvario, Ringaudų, Akademijos seniūnijos.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: